Odnówmy dziś akt przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana, który złożyliśmy w roku Tysiąc Pięćdziesięciolecia Chrztu Polski. Dziś z tej okazji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

 1. Przed nami ostatnie pięć dni na nawiedzenie cmentarzy połączone z darem odpustu cząstkowego za zmarłych.
 2. W poniedziałek wieczorem ostatnia listopadowa Msza Święta w intencji dusz wypomnianych. Wypominki do czwartku o 17:30 - dzisiaj o 16:45. 
 3. W czwartek wypominki kończymy, ale nie zapominamy o naszych zmarłych. Przez cały rok, w każdy poniedziałek wieczorem odmawiamy za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia, szczególnie za osoby zmarłe, za które w ciągu poprzedzającego tygodnia były ofiarowane Msze Święte.
 4. Także w poniedziałek comiesięczna Msza Święta w intencji Ojczyzny i Kościoła, na którą zaprasza Ruch Kultury Chrześcijańskiej “Odrodzenie”. Tym razem będziemy modlić się szczególnie za osoby, które poległy za naszą wolność i tożsamość.
 5. W środę świętego Andrzeja, apostoła. Za tydzień św. Franciszka Ksawerego.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego Miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce i serca kapłanów spowiedników. W naszej świątyni codziennie przed każdą Mszą Świętą oraz w dni powszednie od 9:30 do 11:00.
 7. We wtorek spotkanie formacyjne, a w czwartek Godzina Święta Straży Honorowej NSPJ. 
 8. W pierwszy piątek od 19:00 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie zakończone dodatkową Eucharystią o 21:00. 
 9. W pierwszą sobotę od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 
 10. W ten sam dzień o 10:00 w naszym Opactwie rozpocznie się VIII Bieg dla Życia - którego motorem pozostaje niezmiennie ks. Michał Kozak. Biegacze pobiegną do kościoła w Markowej (w sumie 42 km). Swój trud i modlitwę ofiarują w intencji obrony życia - zachęcamy do wspierania ich na starcie i na trasie.
 11. Za tydzień w naszym kościele uprzedzimy święto patronalne naszego kościoła - św. Mikołaja z Miry. Kazania na wszystkich Mszach Świętych będzie głosił ks. Grzegorz Delmanowicz.
 12. Po każdej Mszy Świętej są dzisiaj zbierane ofiary do puszek na Radio Fara.
 13. W sobotę kończymy rok liturgiczny. Następna niedziela jest I Niedzielą Adwentu. W poniedziałek 4 grudnia pierwsze Roraty.
 14. W miejsce modlitwy do św. Michała dokonamy zaraz aktu poświęcenia rodziny ludzkiej, a więc nas samych i naszych bliskich Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Odnówmy w ten sposób akt przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana, który złożyliśmy w roku Tysiąc Pięćdziesięciolecia Chrztu Polski. Dziś z tej okazji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

C: O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas, korzących się u stóp Twego ołtarza. 

W: Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy.

C: Oto dzisiaj każdy z nas oddaje się dobrowolnie Najświętszemu Sercu Twemu, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Tobą. Wielu nie zna cię wcale; wielu odwróciło się od Ciebie, wzgardziwszy przykazaniami Twymi. Zlituj się nad jednymi i drugimi, o Jezu Najłaskawszy, i pociągnij wszystkich do świętego Serca Swego. Królem bądź nam, o Panie, nie tylko wiernym, którzy nigdy nie odstąpili od Ciebie, ale i synom marnotrawnym, którzy Cię opuścili.

W: Spraw, aby do domu rodzicielskiego wrócili co prędzej i nie zginęli z nędzy i głodu.

C: Króluj tym, których albo błędne mniemania uwiodły, albo niezgoda rozdziela; przywiedź ich do przystani prawdy i jedności wiary, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden pasterz. Użycz Kościołowi Twemu bezpiecznej wolności. Udziel wszystkim narodom spokoju i ładu. Spraw, aby ze wszystkiej ziemi, od końca do końca, jeden brzmiał głos:

W: Chwała bądź Bożemu Sercu, przez które stało się nam zbawienie. Jemu cześć i chwała na wieki. Amen.

Dla zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami módlmy się w intencjach Ojca Świętego: Pod Twoją obronę… Maryjo, Królowo świata - módl się za nami.

 

 

Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR