Wspólnota Matki Miłosierdzia obecnie liczy ok. 30 członków i działa przy Jarosławskim Opactwie. Opiekunem Wspólnoty jest ks. Marek Pieńkowski, a liderem Sebastian Kotów. Wspólnota powstała 1 maja 2011r. w Święto Bożego Miłosierdzia Bożego i jednocześnie w dniu beatyfikacji Jana Pawła II. Wcześniej przez kilka lat istniała jako Wspólnota Miłości Miłosiernej. Świętem patronalnym wspólnoty jest dzień 16 listopada – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Formacja najczęściej wynika z tematyki roku duszpasterskiego i okresu roku liturgicznego. Podejmujemy też formację polecaną przez koordynację. Charyzmatem Wspólnoty jest modlitwa i służba, przez które czynimy miłosierdzie. Więcej informacji na temat charyzmatu wspólnoty można znależć na stronie internetowej www.wspolnotaopactwo.pl.

Matka Boza Milosierdzia pion 999Z charyzmatu wspólnoty wynikają działania:

1. Modlitwa wstawiennicza:
♦ w czasie nabożeństw o uzdrowienie i uwolnienie w każdy I piątek miesiąca
♦ w czasie naszej modlitwy wspólnotowej i osobistej
♦ w czasie indywidualnych modlitw nad osobą potrzebującą.

2. Wieczory Chwały i tym podobne spotkania modlitewne np. nocne czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

3. Organizacja rekolekcji, pielgrzymek, koncertów, seminariów odnowy wiary i tym podobnych wydarzeń ewangelizacyjnych w zależności od potrzeb.

4. Udzielanie różnej form pomocy potrzebującym np. Szlachetna Paczka, doraźna pomoc osobom indywidualnym.

5. Pomoc w Opactwie Jarosławskim w zależności od potrzeb.

Członkowie naszej wspólnoty angażują się również w organizację nabożeństw I sobót miesiąca, a także całonocnych adoracji wynagradzających w Jarosławskim Opactwie. Spotykamy się raz w tygodniu (obecnie jest to środa) o godz. 18:40 w Czarnej Kaplicy

       Nasze spotkania modlitewno-formacyjne mają następujący plan w miesiącu:
♦ I piątek – nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie
♦ II piątek – modlitwa + katecheza formacyjna
♦ III piątek – modlitwa + grupki dzielenia Słowem Bożym
♦ IV piątek – modlitwa + dodatek formacyjny, integracyjny lub okolicznościowy w zależności od potrzeb

Dodatkowo integrujemy się w domach na nieregularnych spotkaniach towarzysko-modlitewnych, a także minimum raz w roku na wyjazdach integracyjnych, dniu skupienia, Forum Charyzmatycznym w Krośnie i Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie.

      Przy wspólnocie działa zespół muzyczny  Od.Nowa, który inicjuje i prowadzi koncerty ewangelizacyjne, Wieczory Uwielbienia, Wieczory Kolęd, a także Jarosławskie Wieczory Chwały.  Zespół liczy ok. 15 osób i ciągle powiększa się o nowych członków. Pomysł utworzenia zespołu zrodził się z potrzeby serca oraz natchnienia Ducha Świętego. Pierwsza próba odbyła się 16 października 2021 r. w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zespół rozpoczął swoją działalność, animując muzycznie rekolekcje ,,Rozpal wiarę ", które poprowadził o. Jacek Olczyk wraz ze wspólnotą Mocni w Duchu w terminie 21-23.11.2021 r. Od tej chwili zespół regularnie działa ewangelizując poprzez śpiew i muzykę. Nierozerwalną całość z zespołem stanowi również Diakonia Tańca ,,Uwielbianki", którą tworzą kobiety oraz dzieci. Uwielbiają Boga radosnym tańcem i śpiewem. Poprzez ruch, proste kroki i gesty oddają chwałę Bogu, pobudzając serca modlących się do żywej i radosnej modlitwy.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej wspólnoty pod adresem www.wspolnotaopactwo.pl.

Prowadzimy również stronę na Facebooku  www.facebook.com/wmm.opactwo.jaroslaw, a także kanał YOUTUBE www.youtube.com/channel/UCyRAps-8yMqTakw-VxRFgI

 Kontakt do wspólnoty: tel. 607 398 181, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy także do umieszczania na naszej stronie internetowej intencji modlitewnych. Można to uczynić najłatwiej za pomocą skrzynki intencji lub poczty e-mail.

 

Zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, prowadzonych w Jarosławskim Opactwo: