W czasie wielkiego postu jedna z tras naszej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej prowadziła do Bazyliki Bożego Grobu w Przeworsku. Szliśmy wtedy nocą, samotnie, pokonując własne słabości i spotykając naszego Pana na kolejnych stacjach Drogi Krzyżowej. Teraz, na zakończenie okresu paschalnego (wielkanocnego) planujemy przejść tę trasę w przeciwnym kierunku, rozważając radosne wydarzenia po Zmartwychwstaniu Chrystusa.
Na tych samych ścieżkach chcemy cieszyć się radością Zmartwychwstałego, sobą, światłem dnia, pięknem przyrody i w ten sposób wejść w tajemnicę Zesłania Ducha Świętego.

Spotykamy się 27 maja 2023 roku o godzinie 9:00 na placu Sanktuarium Grobu Bożego, Bazyliki Kolegiackiej p.w. Ducha Świętego w Przeworsku. Idziemy Drogą św. Jakuba (pod prąd) w stronę Jarosławskiego Opactwa. W drodze  będziemy rozważać tajemnice paschalne.  Do przejścia jest 19 km, spodziewamy się dotrzeć do Jarosławia około godziny 14-15, gdzie w gościnnych murach Opactwa będzie miejsce na ognisko i bycie razem.

Nie przewidujemy wspólnej Mszy Świętej, ale zachęcamy do uczestnictwa w porannej mszy o godzinie 7:00 w Opactwie lub w swojej parafii. W przypadku złej pogody zapewne zrezygnujemy z tego pomysłu, a o swoim udziale - podobnie, jak przy EDK – każdy zdecyduje sam.

W pierwszej wersji komunikatu podawaliśmy, że rozważaania paschalne poprowadzi ksiądz Marek Pieńkowski. Okazało się, że obowiązki w Opactwie nie pozwolą mu na udział w naszej Drodze Paschalnej. Szczegółowe informacje dostępne są na naszej internetowej https://edk.opactwo.pl/