W tę niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętamy o modlitwie za ubogich i potrzebujących. Chciejmy świadczyć im w duchu chrześcijańskiej miłości potrzebną pomoc.

  1. Wypominki w dni powszednie o 17:30. W niedziele o 16:45. W każdy poniedziałek wieczorem Msza Święta w intencji dusz wypomnianych.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
  3. We wtorek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Polecajmy Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.
  4. W środę św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Dziękujmy Bogu za Panią organistkę i za inne osoby animujące śpiew kościelny - w tym za wykonujące psalmy responsoryjne - co już jest prawdziwą rzadkością.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - dzień modlitwy o zwycięstwo prawdy i sprawiedliwości w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W jednym z tygodników dzisiaj ciekawe artykuły „Proroctwa – jak nie ulec makabrycznym wizjom?” oraz „Czy Bóg mówi przez sny?”.
  7. Wczoraj włączyliśmy ogrzewanie w kościele. Zwróćmy jeszcze większą uwagę na zamykanie drzwi. A to, że przez kilka miesięcy koszty utrzymania świątyni znacznie wzrosną podsumujmy znanym powiedzeniem: “No cóż - taki mamy klimat!”

Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR