W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej diecezji święcenia diakonatu, a w sobotę za tydzień święcenia kapłańskie.

  1. Nabożeństwa majowe w niedziele o 16:30, w dni powszednie godzinę później.
  2. W tym tygodniu wspominamy - w poniedziałek św. Ritę, w środę Maryję, Wspomożycielkę Wiernych, a w piątek św. Filipa Nereusza, kapłana.
  3. W czwartek o 18:00 w kościele Chrystusa Króla promocja książki „Biskup polski na Siczy Kozackiej” i spotkanie z jej autorem bpem Marianem Buczkiem, emerytowanym ordynariuszem Diecezji Charkowsko-Zaporoskiej na Ukrainie.
  4. W piątek nasze wieczorne modlitwy dedykujemy matkom żyjącym i zmarłym z okazji ich dnia. Okazujmy naszym Matkom wdzięczność ciągle i na wiele różnych sposobów.
  5. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy paschalny okres wielkanocny. W tym roku czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w kościele Królowej Polski. W sobotę od 20:00.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W dodatku przemyskiej „Niedzieli” znajdziemy w najbliższych numerach fotografie nowych diakonów i neoprezbiterów.
  7. We czwartek po raz ostatni zagrał w naszej świątyni pan Piotr Sanakiewicz. Dziękujemy Mu za trwającą 31 miesięcy posługę. Życzymy powodzenia w o wiele bardziej wymagającej pracy w sanktuarium maryjnym koło Rzeszowa. 
    Przepraszamy za dzisiejszy brak akompaniamentu organowego. Maleje nie tylko ilość powołań zakonnych i kapłańskich, ale także dobrze przygotowanych do tej posługi organistów. Tym bardziej nasz kościół nie jest atrakcyjny dla organistów z uwagi na brak ślubów i pogrzebów. Polecamy tę sprawę wspólnej modlitwie.