1. Dzisiaj Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Zachęcamy do korzystania z nich z coraz większym dystansem i gorąco dziękujemy za całoroczne wsparcie Radia Fara.
  1. Także dzisiaj imieniny ks. Stanisława Zbojnowicza. Przy tej okazji dziękujemy Mu za wytrwałą troskę o naszą świątynię, za wierność w posłudze konfesjonału i za każdy inny przejaw duszpasterskiej gorliwości.
  2. W tym tygodniu we wtorek wspomnimy męczenników z Korei, w środę świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelistę, w piątek św. Ojca Pio z Pietrelciny.
  3. Pielgrzymka pracowników Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie w najbliższą sobotę. Tydzień później spotkanie wszystkich Róż Żywego Różańca w Parafii św. Marcina w Przysietnicy.
  4. Przypominamy o inicjatywie w ramach budżetu obywatelskiego, aby w tym samym miejscu, gdzie  na Rynku stała monumentalna świątynia godna Krakowa lub Poznania ustawić figurę, która ją wieńczyła.
  5. Głosy mogą oddawać mieszkańcy miasta Jarosławia - zameldowani na terenie miasta - nawet osoby aktualnie przebywające zagranicą czy niemowlęta. W tym ostatnim przypadku podpis składają rodzice lub prawni opiekunowie. Nie jest potrzebny numer pesel, wystarczy adres zamieszkania. 
  6. Można głosować przez internet z każdego urządzenia elektronicznego: https://miastojaroslaw.pl/artykul/1964/rozpoczynamy-glosowanie
  7. Papierowe karty do głosowania są także do zabrania z naszego przedsionka. Można je wypełnić od razu i zostawić w specjalnej puszce lub przynieść za tydzień. Oprócz Figury możliwe jest jednoczesne oddanie głosu na dwie inne kategorie.
  8. Nasz obrazek przy tych ogłoszeniach przedstawia siedemnastowieczny widok Jarosławia z górujacą nad nim figurą Archanioła z rozpostartymi skrzydłami.
  9. Bardzo dziękujemy lekarskiemu małżeństwu z Jarosławia, że przejęło od nas na trzy miesiące do własnego domu sześcioosobową rodzinę z Ukrainy w tym matkę w zagrożonej ciąży. Ten pobyt obejmie ostatnie tygodnie przed rozwiązaniem i pierwsze dwa miesiące - tak wrażliwe dla nauczenia się opieki nad dzieckiem. To już trzecia rodząca matka, której wspomniane małżeństwo towarzyszy w ten sposób.
  10. Dziękujemy za wszelkie inne przejawy pomocy i życzliwości dla nas i dla uchodźców. Teraz, gdy nasze dzieci poszły do szkoły - rozmawiamy z nimi o tym - jak się tam czują. Warto pytać własnych dzieci i wnuków, czy mają w szkole gości z Ukrainy, tłumaczyć ich sytuację, nieśmiałość, nieznajomość języka i zachęcać do pięknego koleżeństwa. W ten sposób pomagamy konkretnym ludziom i budujemy przyszłość naszych narodów.

 

Wsparcie finansowe naszej działalności jest możliwe na wiele sposobów. M.in. tutaj:

https://opactwo.pl/index.php/info/wspomoz-opactwo

Dziękujemy za pomoc finansową także z dopiskiem – tytułem przelewu UKRAINA przekazywaną na konto:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław; 

Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR