• Jutro rozpoczynamy sierpień - zachęcamy więc do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych i to w konkretnej intencji. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - niedziela adoracyjna 
 • Także jutro kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości miejskie od 17:00 na placu ks. Piotra Skargi.
 1. We wtorek o 17:30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 2. Duszpasterze parafii Bożego Ciała zapraszają przez kolejne dni na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Śnieżnej - Królowej Rodzin. Główny odpust w piątek pod przewodnictwem naszego Metropolity. 
 3. W tym tygodniu dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą oraz od 9:30 do 11:00.
 4. W czwartek wspomnienie św. Jana Vianney'a - patrona wszystkich kapłanów, a zwłaszcza proboszczów. Wieczorem u nas Godzina Święta prowadzona przez Arcybractwo Serca Jezusowego.
 5. W pierwszy piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata: Msze Święte o 7:00, o 10:00, o 17:30 po śpiewie litanii i o 21:00 wraz z poprzedzającym ją nabożeństwem o uwolnienie i uzdrowienie rozpoczynającym się o 19:00.
 6. W pierwszą sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 7. W tym roku Piesza Pielgrzymka z Jarosławia do Jodłówki odbędzie się w sobotę, 3 września. Zapisy w parafiach rozpoczną się za tydzień.
 8. Dzisiaj przed kościołem zbiórka datków na nasze studio radiowe.
 9. Wczoraj po piętnastu dniach wakacyjnych rekolekcji wyjechało od nas blisko 60 osób z diecezji bielsko-żywieckiej. Dzisiaj rozpoczyna się kilkudniowy pobyt 90 osób ze Wspólnoty Rodzin Guadalupiańskich z Lublina. W piątek wymieni ich kilkanaście rodzin oazowych z diecezji rzeszowskiej, które pozostaną u nas przez dwa tygodnie.
 10. Gościmy i żywimy nadal 37 uchodźców z Ukrainy, siostry kilkunastu. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

Wsparcie finansowe naszej działalności jest możliwe na wiele sposobów. M.in. tutaj:

https://opactwo.pl/index.php/info/wspomoz-opactwo