Centrum Obsługi Pielgrzymów w Markowej

  1. Do piątku zapraszamy codziennie na poranny śpiew Godzinek ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a do niedzieli na wieczorne nabożeństwa czerwcowe.
  2. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wieczorem comiesięczna Msza Święta w intencji Ojczyzny i Kościoła, na którą zaprasza Ruch Kultury Chrześcijańskiej “Odrodzenie”. Przewodniczy o. Marek Grzelczak, dominikanin - krajowy asystent Ruchu.
  3. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlimy się gorąco za następcę św. Piotra i całą Stolicę Apostolską. Podczas Mszy Świętych będzie zbierana składka na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
  4. W Bazylice Matki Bożej Bolesnej czyli Panny Marii tego dnia można zyskać odpust zupełny.  Przywilej ten wynika ze szczególnej więzi kościołów noszących tytuł Bazyliki z Kościołem Rzymskim i Następcą św. Piotra.
  5. Błogosławiona Rodzina Ulmów z Markowej wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród wiernych nie tylko z Polski ale i z zagranicy. Prawie każda grupa, która u nas nocuje, tam się udaje. Dlatego jest w planie budowa centrum obsługi pielgrzymów w Markowej. W związku z tym przy wyjściu z Kościoła zbiórka do puszki na ten cel. Osoby, które złożą ofiarę w wysokości stu złotych lub więcej - niech to jednak uczynią w zakrystii - otrzymają wtedy pamiątkowy album z uroczystości beatyfikacyjnej.
  6. Rozpoczęły się wakacje. Wysyłając dzieci na zorganizowany wypoczynek letni dopilnujmy, nawet na piśmie, aby naszym dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych. Planując czas wolny dla całej rodziny skrupulatnie zaplanujmy niedzielną Mszę Świętą. Zaraz po przyjeździe na miejsce wypoczynku dowiedzmy się – gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa dla tych, którzy wypoczywają z nami. Przypominamy przy tej okazji, że w naszej świątyni pierwsza Msza Święta niedzielna odprawiana jest w każdą sobotę o 17:30, a ostatnia w Kolegiacie w niedzielę o 20:00.
  7. Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto: 58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR