W środę Dzień Patrona Miasta.

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w oktawę Bożego Ciała: służbie liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, wszystkim niosącym krzyż, sztandar i baldachim.
  2. Zapraszamy w dni robocze o 6:25 na poranny śpiew Godzinek ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz codziennie na wieczorne nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed Mszą Świętą
  3. W środę Dzień Patrona Miasta – powiązany z 25-leciem beatyfikacji bł. Michała Czartoryskiego oraz z 80-tą rocznicą jego męczeńskiej śmierci. Zapraszamy na Mszę Świętą o 12:00, której u ojców dominikanów będzie przewodniczył abp Józef Michalik. Dodatkowe szczegóły tego wydarzenia podane są na stronie internetowej miasta
  4. W piątek o ósmej w Kolegiacie Msza Święta z okazji 84. rocznicy pierwszego transportu polskich więźniów do KL Auschwitz - stamtąd przejście pod pamiątkową tablicę na Dworcu PKP.
  5. W sobotę wieczorem pomodlimy się o beatyfikację spoczywającej w naszej świątyni sł. B. Anny Jenke.
  6. Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza czcicieli Serca Jezusowego na rekolekcje do naszego Opactwa, które odbędą od 14 do 16  czerwca. Zapisy w zakrystii.
  7. Zapraszamy też  na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z jarosławską grupą św. Brata Alberta w dniach 5-15 lipca. Jest możliwość pielgrzymowania jeden lub kilka dni. Więcej informacji i zapisy u przewodnika grupy ks. Piotra Krzycha przy kościele Królowej Polski.
  8. Dzisiaj wybory do Europarlamentu. Przez kolejne pięć lat nikt się nas o nic nie zapyta - głosując - dajmy więc sobie przynajmniej prawo do narzekania.
  9. Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto: 58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR