Wraz z dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii oficjalnie okres Bożego Narodzenia.

  1. Kolędy na zakończenie Mszy Świętej, niekiedy na liturgiczne przygotowanie darów oraz w czasie nabożeństw i w naszych domach, śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego. Także szopki i świąteczny wystrój kościoła pozostają z nami do tego dnia.
  2. Od jutra rozpoczynamy tzw. okres zwykły. Kościół nie obchodzi w nim jakiejś szczególnej tajemnicy Chrystusa, ale rozważa misterium Pana w całej pełni, a czyni to zwłaszcza w każdą niedzielę.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia
  4. W piątek III rocznica śmierci ks. prał. Mariana Rajchla. W poniedziałek i w piątek wieczorem Msza Święta w Jego intencji. Przypominamy, że Radio Fara uporządkowało i zamieściło w internecie wiele Jego konferencji, udostępnia też salę z pamiątkami po Nim. Korzystajmy.
  5. Wczoraj nasze serca i uszy cieszył śpiew kolęd w wykonaniu Zespołu SOUL. W niedzielę za tydzień zapraszamy na taką samą kolędową ucztę duchową w wykonaniu Zespołu FIDES. Bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 17:00.
  6. Do końca kwietnia w naszej recepcji można uzyskać pomoc w sprawdzeniu, w korektach oraz w złożeniu deklaracji podatkowych. Podniesiono do półtorej procent odpis podatkowy na takie dzieła, jak nasze Opactwo, ale nie dotyczy to już bardzo wielu osób o najniższych dochodach. Tym bardziej polecamy się tym, którzy podatki odprowadzają. Nasz “Ka-eR-eS” nie uległ zmianie - można go łatwo znaleźć na wielu stronach.