Jak co roku w lipcu i sierpniu w wybranych kościołach naszego województwa rozbrzmiewać będzie najwyższej klasy klasyczna muzyka organowa.

 1. W najbliższych dniach dwa pierwsze letnie koncerty organowe w naszym Opactwie. Następne co tydzień. Ten cykl zainauguruje profesor Akademii Muzycznej w Krakowie dr hab. Marek Stefański. 
 2. Rezerwujmy sobie czas i przekazujmy tę informację swoim znajomym. Całość Festiwalu wsparło ze swego budżetu województwo podkarpackie, naszą edycję częściowo Gmina Miejska Jarosław. Bardzo za to dziękujemy.
 3. Pierwszy koncert z muzyką ściśle religijną będzie w najbliższy piątek o 17:15. Drugi już w sobotę o 18:00.  W przedsionku plakaty o tych dwóch koncertach, które można umieścić w różnych instytucjach, na klatkach schodowych, witrynach sklepów itp. Bardzo prosimy o pomoc w tym względzie.
 4. W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona Archidiecezji. Przy okazji naszych wakacyjnych wędrówek warto zajrzeć do Dukli, nie pomijając także urokliwej pustelni św. Jana na Puszczy.
 5. W czwartek świętego Benedykta Patrona Europy, założyciela zakonu, a więc i naszych sióstr.
 6. W tym samym dniu przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe. 
 7. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach tego czasu. Wypraszajmy im łaskę życia wiecznego oraz ich godny pochówek. Prośmy też o prawdziwe pojednanie między naszymi narodami, aby móc wspólnie dać odpór temu co na wschodzie i temu co na zachodzie. W oderwaniu od siebie zginiemy.
 8. Codziennie towarzyszymy duchowo pieszej pielgrzymce przemyskiej na Jasną Górę - szczególnie Jarosławskiej grupie św. Brata Alberta, która wyruszyła dziś na trasę o 6:00 rano z Rudnej Wielkiej koło Rzeszowa, aby po przejściu 37 kilometrów dotrzeć ok. 19:00 do Pustkowa koło Dębicy. 
 9. Módlmy się o wytrwałość dla nich, o zdrowie i o gorliwość w modlitwie. Niech zaniosą przed zranione oblicze naszej Matki także sprawy naszego Opactwa oraz nasze osobiste intencje.
 10. Straż Honorowa Serca Jezusa pozwoliła dwóm siostrom bynajmniej nie zakonnym na krótki urlop w strojeniu kościoła. Od wczoraj podjęły one jednak swoje zobowiązania na nowo. Efekt jest dla wszystkich widoczny.
 11. Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto: 58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR