Najbliższy czwartek to tzw. „tłusty czwartek”. Kawiarenka Benedyktyńska do jutra przyjmuje zamówienia na pączki z różą. Będą oczywiście w wolnej sprzedaży, ale bez gwarancji trafienia na podaż.

 1. Znikła szopka, choinki i inne świąteczne dekoracje. Dziękujemy panu Marcinowi, panu Zbyszkowi, Elżbiecie i Romanowi, wspólnocie Matki Miłosierdzia, dwóm siostrom - bynajmniej nie zakonnym, naszym pracownikom i innym wolontariuszom za ich przygotowanie i za bardzo żmudne zabezpieczenie oraz zmagazynowanie na następny rok. Inspirowały one tak wiele osób przez kilka tygodni do bożonarodzeniowej zadumy i - jak ufamy - cieszyły Niebo. Bóg zapłać!
 2. W poniedziałek św. Agaty. Sól egzorcyzmowana jest dostępna przez cały rok obok figury św. Michała Archanioła.
 3. Miesięczna nowenna do tego możnego Patrona we wtorek wieczorem.
 4. W sobotę św. Scholastyki – pierwszej benedyktynki i matki duchowej wszystkich wspólnot benedyktyńskich.
 5. W niedzielę za tydzień wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i jednocześnie Międzynarodowy Dzień Chorego.
 6. Po każdej z pięciu Mszy Świętych możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Rodziny lub sąsiadów prosimy w miarę możliwości o pomoc w dotarciu do kościoła osobom starszym i doświadczonym cierpieniem. Oczywiście z zachowaniem odpowiedniej roztropności.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. 
 8. Pamiętajmy, że indywidualna Spowiedź, Komunia Święta i Sakrament Namaszczenia możliwe są zawsze w domu chorego po zgłoszeniu - nawet telefonicznym - we własnej parafii.
 9. W tym tygodniu w naszym Opactwie będzie miał miejsce Mistrzowski Kurs z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z Warszawy. Zapraszamy na dwa koncerty finałowe: uczestnicy zaprezentują utwory świeckie w piątek w Sali Lustrzanej Kamienicy Attavantich, natomiast w naszej świątyni w sobotę po wieczornej Mszy Świętej utwory religijne, sakralne - czyli obydwa o 18:00.
 10. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1,5 % swego podatku na rzecz naszego Opactwa.
 11. Naszym Siostrom przelaliśmy na konto kwotę 2200 złotych zebranych na tacę w czwartek podczas Dnia Życia Konsekrowanego. To 800 zł. więcej niż przed rokiem - zapewne dzięki dyspensie postnej.

 

Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR