W niedzielę za tydzień święto Chrztu Pańskiego, liturgicznie kończące okres Narodzenia Pańskiego. To także pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna. Wtedy też odnowimy przyrzeczenia Chrztu Świętego i Sakramentu Małżeństwa.

 1. Na każdej niedzielnej Mszy Świętej - począwszy od dziś - kończymy tzw. Stary Rok. Za udział w tym nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dodatkowa niedzielna adoracja ze śpiewem kolęd o 16:30.
 3. W poniedziałek pierwszy dzień Nowego Roku i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego.
 4. We wtorek wieczorem comiesięczne modlitwy do św. Michała i chórów anielskich. Po Mszy Świętej spotkanie opłatkowe Straży Honorowej Bożego Serca.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca oraz roku.
 6. W czwartek wieczorem Godzina Święta prowadzona przez Straż Serca Jezusa.
 7. W pierwszy piątek od 19:00 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie zakończone dodatkową Eucharystią o 21:00. 
 8. W pierwszą sobotę od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 
 9. Także w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte w porządku niedzielnym. Na każdej błogosławieństwo kredy i kadzidła. Przygotujemy specjalne zestawy zawierające sakramentalia.
 10. W piątek Msza wigilijna z tej uroczystości, ale poprzedzona śpiewem litanii do Serca Jezusa o 17:30.
 11. Po ostatniej mszy sobotniej - czyli około 18:00 koncert kolęd w wykonaniu zespołu SOUL z Sanoka. Jest to jednorodna grupa kilkunastu dziewczęcych głosów. Od strony muzycznej prezentują też wysoki poziom.
 12. Rzadko tego typu śpiew możemy usłyszeć w Jarosławiu. Wstęp wolny dzięki dobrodziejom ze Stowarzyszeniu “Ośrodek Myśli Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego”.
 13. W przedsionku plakaty koncertu w mniejszym i większym formacie - można je powiesić w witrynie sklepowej, na klatce schodowej, w miejscu pracy… - o ile mamy taką władzę.
 14. Zainteresujmy się programem wizyt kolędowych w naszych parafiach.