W piątek Dzień Kobiet - dobra okazja, aby – komplementem, kwiatem, małym prezentem i modlitwą – podziękować naszym Paniom za wszystko: docenić ich codzienny trud oraz niepowtarzalne zalety. Wszystkim Paniom i Pannom składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego, a szczególnie polecimy Was w odprawianej w ten dzień drodze krzyżowej o 7:30, o 10:00 i o 17:30.

 1. W każdą niedzielę o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 
 2. Jutro wspominamy św. Kazimierza, królewicza.
 3. W pierwszy wtorek marca o 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła.
 4. W pierwszy czwartek modlitwą ogarniemy kandydatki i kandydatów do szczególnej służby Bożej.
 5. W niedzielę za tydzień rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP, opiekuna Kościoła świętego. Z trosk materialnych będziemy Mu polecać wymianę instalacji prądowych w kościele i odgromienie wszystkich budynków oraz naszą płynność finansową. Ostatnio dwie grupy kilkudziesięcioosobowe, które miały u nas spędzić miesiąc wakacji odwołały swoje rezerwacje.
 6. U Panny Marii za tydzień początek rekolekcji wielkopostnych. Tam tez w najbliższy czwartek można uzyskać odpust zupełny z okazji 750. Rocznicy śmierci św. Tomasza z Akwinu, dominikanina i Doktora Kościoła.
 7. 10 marca zbiórka do puszek na Fundację WZRASTANIE, która prowadzi w Jarosławiu Hospicjum i Schronisko dla Bezdomnych przy ul. Sanowej.
 8. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy od nas 15 marca. Zajrzyjmy na stronę: EDK.OPACTWO.PL.
 9. Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące przy Kolegiacie zaprasza uczniów z klas ósmych szkoły podstawowej i ich rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Szczegółowe informacje s ą zamieszczone na stronie internetowej szkoły, na plakatach i na ulotkach w zakrystii.
 10. Wszystkim emerytom z ZUS i KRUS, także o przychodach do 30 tysięcy złotych, potrącone zaliczki na podatek dochodowy. W związku z tym pomagamy u nas uzyskać zwrot tych zaliczek.
 11. Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto: 58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR