1 listopada na trzech jarosławskich cmentarzach dodatkowe Msze święte i procesje o 14:00. U nas normalnie w porządku niedzielnym - żadnej nie odwołujemy. Pamiętajmy, że nawiedzenie cmentarza nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa w Eucharystii. Nowenna maryjna wyjątkowo o 16:45.

 1. W poniedziałek wieczorna Eucharystia w intencji Ojczyzny i Kościoła. Następnie Ruch Kultury Chrześcijańskiej “Odrodzenie” zaprasza na spotkanie z o. Markiem Grzelczakiem, dominikaninem - krajowym asystentem Ruchu.
 2. We wtorek ostatni październikowy różaniec i wigilijna Eucharystia z uroczystości Wszystkich Świętych.
 3. Na cmentarzach możemy natknąć się na kwestujących na ratowanie zabytkowych nagrobków, ale także na oszustów. Warto zatem sprawdzić kogo wspieramy. 
 4. 1. i 2. listopada każdy może zyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych nawet bez nawiedzenia cmentarza. Należy w świątyni odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Warunkiem jest, jak wiemy, wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pojednania i pokuty (można wcześniej!) oraz przyjęcie Komunii sakramentalnej. My spowiadamy codziennie rano i wieczorem oraz dodatkowo od 9:30 do 11:00.
 5. W czwartek 2. listopada Dzień Zaduszny - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte za zmarłych o 7:00, o 10:00, o 17:30. Po wieczornej Mszy różańcowa procesja za zmarłych. 
 6. Bardzo dziękujemy Państwu Marii, Mariuszowi i Kamilowi Gmyrek, którzy prowadzą gospodarstwo ogrodnicze w Muninie oraz sklep przy wyjeździe na Szówsko za całoroczną troskę o wystrój kwiatowy naszego Opactwa. Chryzantemy, które widzimy prawie wszędzie, są także ich darem. Bóg zapłać.
 7. W intencji dusz wypomnianych od piątku śpiewamy codziennie o 17:30 Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny ofiarując go np. za kogoś z bliskich zmarłych. Osoby wypisane na kartkach z wypominkami mają udział w naszych modlitwach nie tylko w dzień odczytania, ale we wszystkich modlitwach od momentu złożenia kartki, aż do końca tego miesiąca.
 8. Przez cały listopad zyskuje się odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza pod zwykłymi warunkami. Od 1. do 8. listopada odpust jest zupełny, w pozostałe dni cząstkowy.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Naszym zmarłym nieśmy dar przyjętej Komunii Świętej oraz zyskanych odpustów.
 10. W czwartek wieczorem Godzina Święta prowadzona przez Arcybractwo Serca Jezusowego.
 11. W piątek od 19:00 nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne.
 12. W pierwszą sobotę od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 13. Dziś kwestujemy na rzecz naszego Studia Radiowego „Ave Maria”.