Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Odpust zupełny zyskuje się za publiczne odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” oraz wypełnienie pozostałych warunków.

 1. W tę niedziele - od. 14:00 do 21:30 przy kościele Królowej Polski parafialny piknik rodzinny,
 2. W poniedziałek obchodzimy drugi dzień Zielonych Świąt - święto Matki Kościoła. W naszej świątyni Msze Święte o 7:00, o 10:00 i po nabożeństwie o 17:30. 
 3. Nabożeństwo majowe w ten poniedziałek w intencji Ojczyzny i Kościoła, następnie Msza Święta i spotkanie formacyjne. Zaprasza Ruch Kultury Chrześcijańskiej “Odrodzenie”. Przewodniczy o. Marek Grzelczak, dominikanin - krajowy asystent Ruchu.
 4. We wtorek z kolei na spotkanie wieczorne zaprasza Straż Honorowa Serca Jezusa.
 5. W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatnia już w tym roku majówka połączona z nowenną.
 6. W czwartek stosunkowo nowe liturgiczne święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich wierność i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 7. W czwartek modlić się będziemy także za wszystkie dzieci. O 17:30 pierwsze nabożeństwo czerwcowe. W dni robocze o 6:30 Godzinki ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnego śpiewu.
 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 9. W I czwartek po Mszy wieczornej adoracyjna Godzina Święta prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ.
 10. W I piątek dodatkowo od 19:00 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne - w tym od 21:00  Msza Święta. Wszystko oczywiście transmitowane przez Radio I Telewizję FARA. 
 11. Nazajutrz I sobota miesiąca i od 9:15 tradycyjne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zakończy się Eucharystią w tej intencji o 10:00.
 12. W niedzielę za tydzień, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Wszyscy, którzy nie byli do spowiedzi w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, niech się wyspowiadają w tym tygodniu i przyjmą Komunię Święta.
 13. U nas Spowiedź codziennie rano - przed południem od 9:30 do 11:00 - i wieczorem.
 14. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Jak co roku o przygotowanie ołtarzy prosimy Wspólnotę bł. ks. Jerzego, Siostry Benedyktynki, Straż Honorową Bożego Serca i Wspólnotę Matki Miłosierdzia.
 15. Witamy Panią Annę - organistkę. Życzymy dobrego przyjęcia w naszym kościele, poznania instrumentu oraz stopnia naszej muzykalności. Jej praca i nasz śpiew niech służą większej Bożej chwale i naszemu zbawieniu.
 16. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć jarosławską rozgłośnię Radia Fara.