Niech ten wyjątkowy czas, gdy Syn Boży przyszedł na ziemię – Słowo Ciałem się stało, aby objawić światu dar Bożej Miłości, napełni Wasze serca radością, ufnością i pokojem. W imieniu naszej wspólnoty składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia błogosławionych świąt.

 1.  Niedziela to dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Zachęcamy do tradycyjnego postu od pokarmów mięsnych. Do stołu absolutnie nie podajemy alkoholu. 
 2. Ostatnia niedzielna Msza Święta w Kolegiacie o 16:00, u nas o 17:00.
 3. Podczas wigilijnej wieczerzy nie zapomnijmy o tym, co najważniejsze: Przeczytajmy Ewangelię wg św. Łukasza, odmówmy pacierz, wspomnijmy zmarłych i odśpiewajmy przynajmniej jedną kolędę zanim podzielimy się opłatkiem i zaczniemy spożywać przygotowane pokarmy. Pasterka o północy.
 4. W obydwa dni świat - niedzielny porządek Mszy Świętych.
 5. Składki świąteczne będą przeznaczone na koszty ogrzewania. Jest to największy koszt bieżącego utrzymania kościoła. Bóg zapłać zatem za zrozumienie i hojność.
 6. Zapraszamy do świętowania Oktawy Bożego Narodzenia: w środę św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek Świętych Młodzianków, Męczenników i na koniec niedziela świętej rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 7. Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ zaprasza czcicieli Serca Pana Jezusa, w środę, 27 grudnia, na otwarcie jubileuszu 350-lecia Wielkich Objawień Serca Jezusowego św. Małgorzacie Marii Alacoque. W tym dniu, o godz. 17.30 nabożeństwo i Msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Jarosławiu.
 8. W niedzielę za tydzień sylwestrowe nabożeństwo dziękczynne o godz. 16:30, po nim Msza Święta z homilią. Za udział w tym nabożeństwie i odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. Nie zapomnijmy o opłatkach, o świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - mamy też jeszcze nieco sianka na wigilijny stół.
 10. W związku z osiemsetleciem urządzenia pierwszego w dziejach franciszkańskiego żłóbka w Greccio Konferencja Rodziny Franciszkańskiej z radością ogłasza do 2 lutego 2024 r. można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając kościół obsługiwany przez franciszkanów i modląc się przed ustawionym tam żłóbkiem. Nawet ci, którzy nie są w stanie fizycznie nawiedzić kościoła franciszkańskiego, mogą uzyskać odpust, ofiarowując swoje cierpienie i składając duchową ofiarę.
 11. Jeszcze tylko przez ten tydzień można przekazywać na konto naszego kościoła darowizny, które pomniejszą tzw. “podstawę opodatkowania, a w konsekwencji i sam podatek. W tytule wpłaty wpisujemy albo “Na cele kultu religijnego”, albo “Na działalność charytatywną kościoła”. Numer naszego konta w jarosławskim Banku Spółdzielczym znajdziemy w internecie.

Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też NA DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNĄ przekazywaną na konto:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR