Trwa Rok Błogosławionej Rodziny Ulmów. W związku  z tym w najbliższą sobotę bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 10:00 wybieramy się samochodami do Niechciałki - gmina Tryńcza. Tam odwiedzimy cmentarz ofiar II wojny światowej, na którym spoczywają Żydzi otoczeni opieką przez Błogosławionych i razem zabici.

Tam przeżyjemy krótkie nawiedzenie na wzór tego, jak uczynił to Pan Prezydent w dniu beatyfikacji. Wszystkich chętnych zapraszamy. W Niechciałkach rozpoczniemy o 11:00. Nie zabieramy ze sobą ani zniczy, ani kwiatów - natomiast my dla wszystkich chętnych przygotujemy tzw. SECZELE, które wg tradycji żydowskiej składa się przy takiej okazji na grobach.

  1. W najbliższy poniedziałek 22 stycznia o 11:00 przy Kaplicy Starego Cmentarza (ul. Cmentarna) upamiętnienie jarosławskich uczestników Powstania Styczniowego.
  2. We środę wspomnienie liturgiczne św. Franciszka Salezego - biskupa i doktora Kościoła, jednego z patronów Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
  3. W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła - zakończenie Oktawy Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nazajutrz Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
  4. Przypominamy: kto w tych dniach uczynił lub jeszcze uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (np. modlitwa, post, jałmużna, studium, posługa liturgiczna itp.) i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Siostry Niepokalanki rozpoczynają nabór do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi przy ul. Głębokiej 1 w Jarosławiu. Zapraszają na „Dzień Otwarty” w najbliższą sobotę od 13:00. Szczegółowe informacje na plakacie, na ulotkach w naszym przedsionku oraz w internecie.
  6. Bardzo dziękujemy naszej wspólnocie modlitewnej Matki Miłosierdzia za ufundowanie odnowienia i złocenia na nowo monstrancji, która jest używana do adoracji w Czarnej Kaplicy. Wspólnota przekazała na ten cel 2 tysiące złotych, a efekt końcowy widzimy na ołtarzu. Bóg zapłać.
  7. Do końca kwietnia w naszej recepcji można rozliczać PITy za rok miniony z możliwością odliczenia półtorej procenta. Dziękujemy za wszystkie inne ofiary składane na utrzymanie kościoła.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  9. Do końca kwietnia w naszej recepcji można uzyskać pomoc w sprawdzeniu, w korektach oraz w złożeniu deklaracji podatkowych. Podniesiono do półtorej procent odpis podatkowy na takie dzieła, jak nasze Opactwo, ale nie dotyczy to już bardzo wielu osób o najniższych dochodach. Tym bardziej polecamy się tym, którzy podatki odprowadzają. Nasz KRS 0000247764.

 Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR