Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Odpust zupełny zyskuje się dziś za publiczne odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” oraz wypełnienie pozostałych warunków.

  1. W poniedziałek obchodzimy drugi dzień Zielonych Świąt - święto Matki Kościoła. W naszej świątyni Msze Święte o 7:00, o 10:00 i po nabożeństwie o 17:30. 
  2. We wtorek rocznica ingresu abp. Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Dzień wcześniej święceń biskupich jego sufragana Stanisława Jamrozka. Posługę naszych Pasterzy polecamy wspólnej modlitwie.
  3. W tym tygodniu wspominamy - w środę św. Ritę, w piątek Maryję, Wspomożycielkę Wiernych.
  4. W czwartek stosunkowo nowe liturgiczne święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich wierność i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  5. W niedzielę za tydzień, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Wszyscy, którzy nie byli do spowiedzi w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, niech się wyspowiadają w tym tygodniu i przyjmą Komunię Święta.
  6. U nas Spowiedź codziennie rano - przed południem od 9:30 do 11:00 - i wieczorem.
  7. Także w  niedzielę za tydzień nasze modlitwy dedykujemy matkom żyjącym i zmarłym z okazji ich dnia. Okazujmy naszym Matkom wdzięczność ciągle i na wiele różnych sposobów.
  8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Jak co roku o przygotowanie ołtarzy prosimy Wspólnotę bł. ks. Jerzego i Grupę Przymierza z Maryją, Siostry Benedyktynki, Straż Honorową Bożego Serca oraz Wspólnotę Matki Miłosierdzia.
  9. Nabożeństwa majowe w niedziele o 16:30, w dni powszednie godzinę później.
  10. Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto: 58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR