15 października to Dzień Dziecka Utraconego - my dodajemy …na krótko. Chcemy wspierać rodziców, którzy doświadczyli i przeżywają utratę dziecka przed jego narodzeniem. Stąd we czwartek 19 października Ksiądz Arcybiskup poświęci w Jarosławskim Opactwie, w Kaplicy wiecznego spoczynku tych dzieci, płaskorzeźbę przedstawiającą Matkę tulącą małe dziecko oraz obraz Błogosławionej Rodziny Ulmów z aureolą - także na łonie Wiktorii - gdzie jeszcze dojrzewało ich siódme dziecko. Początek uroczystości o 14:00 - otwarcie wystawy - trzy prelekcje i poczęstunek, Następnie o 17:30 Różaniec- Msza Święta i akt poświęcenia. Serdecznie zapraszamy każdą matkę i ojca, każdą babcię i dziadka. Przy wejściu do kościoła specjalne kolorowe ulotki, które możemy zabrać dla innych.

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. W niedzielę o 16:30, w tygodniu o 17:30.
 2. Przeżywamy Dzień Papieski połączony z ofiarami do puszek na Fundusz Stypendialny dla młodzieży zdolnej, a pochodzącej z ubogich rodzin. Skarbonka wewnątrz kościoła.
 3. Kawiarenka Benedyktyńska serwuje dzisiaj kremówki papieskie.
 4. Do 21:00 czynne są lokale wyborcze.
 5. W poniedziałek rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika, modlimy się w jego intencji - tym bardziej, że pomimo osiemdziesięciu dwóch lat życia posługuje nadal w razie potrzeby w wielu parafiach.
 6. W niedzielny wieczór modlitwy o rychłą beatyfikację sł. Bożej Anny Jenke. Młodzież z Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Jenke w Jarosławiu zagości u nas na modlitwie różańcowej w środę o 11:10. 
 7. W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Jadwigę Śląską, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę św. Łukasza - Ewangelistę i patrona służby zdrowia, w piątek św. Jana Kantego.
 8. W środę o 9:00 w kościele Królowej Polski Msza święta na inaugurację roku akademickiego w PWSTE. Po niej przemarsz ulicami miasta.
 9. W sobotę pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Archikatedry.
 10. Omadlajmy kolejne wspólnoty parafialne, które nawiedzi znak Miłości Serca Jezusa do każdej i każdego z nas: dzisiaj Dobrą, jutro Sieniawę i potem kolejno: Manasterz, Tryńcza, Krasne, Majdan Sieniawski, Kolonia Polska, Cieplice-Rudka.
 11. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła kartki na tzw. wypominki. W zakrystii ustalamy dzień, w którym podczas publicznej modlitwy polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu dusze naszych bliskich zmarłych.
 12. Na polecenie Instytutu Statystyki Kościelnej za tydzień policzymy naszą frekwencję.