W czwartek rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zakończymy go 25 stycznia - świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Pamiętajmy, że kto w tych dniach uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (np. modlitwa, post, jałmużna, studium, posługa liturgiczna itp.) i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  1. W ten niedzielny wieczór o 18:00 w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu znanego Zespołu FIDES. Gorąco zapraszamy.
  2. W poniedziałek wieczorem pomodlimy się o beatyfikację spoczywającej w naszej świątyni sł. B. Anny Jenke.
  3. W piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej archidiecezji, fundatora naszych ołtarzy - głównego, Matki Bożej, Chrztu Chrystusa, ambony, organów oraz chrzcielnicy. To on przed stu dwudziestu laty zamówił u najlepszego wówczas malarza Tadeusza Popiela ulubionego ucznia Jana Matejki nasz obraz Serca Jezusowego. W tym roku przeżywamy setną rocznicę śmierci naszego Patrona - w ołtarzu głównym są Jego relikwie.
  4. Za tydzień Dzień Babci, a nazajutrz Dzień Dziadka. Módlmy się tak za żyjących jak i za zmarłych. Znajdźmy też inne sposoby, aby okazać im swoją wdzięczność i szacunek.
  5. Papież Franciszek postanowił, że następna - trzecia niedziela zwykła roku liturgicznego będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona uświadomić nam wszystkim niezwykle ważne zadanie nieustannego odkrywania bliskości Pana Boga w lekturze i modlitwie Pismem Świętym. 
  6. Zapraszamy młodzież: studentów i uczących się w szkołach średnich i podstawowych w klasach siódmych i ósmych na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w Łańcucie w dniach 5-7 kwietnia. Szczegółowe informacje o zapisach na plakacie, u katechetów i w internecie. Zapraszamy także na warsztaty Diakoni Muzycznej w dniach 22-24 marca.
  7. Ojcowie dominikanie mają na luty wile ciekawych propozycji, a wśród nich: warsztaty dotyczący małżeństwa, wdowieństwa i samotności, katechezy przedmałżeńskie i przedślubne oraz katechezy dla dorosłych na temat wiary, Szczegóły na stronie internetowej jarosławskiego klasztoru.
  8. Po świątecznej przerwie znak Bożej Miłości - obraz Serca Jezusa kontynuuje wędrówkę przez naszą archidiecezję. Do wczoraj nawiedzał kolejne parafie w okolicy łańcuta, obecnie przenosi się w pobliże Błażowej. Codziennie omadlamy owoce tego zbożnego dzieła.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  10. Do końca kwietnia w naszej recepcji można uzyskać pomoc w sprawdzeniu, w korektach oraz w złożeniu deklaracji podatkowych. Podniesiono do półtorej procent odpis podatkowy na takie dzieła, jak nasze Opactwo, ale nie dotyczy to już bardzo wielu osób o najniższych dochodach. Tym bardziej polecamy się tym, którzy podatki odprowadzają. Nasz KRS 0000247764.

 Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR