1. Zapraszamy do udziału w misjach świętych, które odbywają się zwykle co 10 lat. Program misji znajduje na ławkach i w przedsionku. Można, a nawet należy te kartki zabrać do domu - nawet gdyby ktoś nie planował wzięcia udziału. Można o nich powiedzieć znajomym w miejscu pracy, poinformować niewychodzących z domu, umożliwić komuś udział internetowy. 
  1. Bądźmy wszyscy, w tych dniach, misjonarzami. Modlitwą, postem oraz dobrym słowem wspierajmy to ważne i wyjątkowe wydarzenie wiary przeżywane w ramach jubileuszu siedemsetlecia powstania parafii, która kiedyś obejmowała teren kilkunastu kilometrów wokół jarosławskiego rynku. Pierwszą siedzibę zaś miała na naszym wzgórzu św. Mikołaja.
  2. Dzisiaj o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek o 17:30 Droga Krzyżowa.
  3. W środę specjalne modlitwy o beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke. Codziennie nowenna do św. Józefa.
  4. Ks. Adrian zaprasza na tygodniowy wyjazd do Medjugorie od 27 maja. Szczegóły na plakacie w przedsionku i u niego samego.
  5. W związku z trwającymi pracami przy wystroju kaplicy dzieci zmarłych przed narodzinami przez najbliższe 2-3 tygodnie Msza Święta o 10:00 będzie odprawiana w dni robocze w Czarnej Kaplicy. Spowiedź bez zmian w kościele od 9:30 do 11:00.
  6. W ten piątek wyruszy od nas Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jedną z intencji będzie modlitwa o pokój, inną wynagrodzenie za ataki na autorytet św. Jana Pawła II. Dodatkowa Msza Święta o 20:00. Zapisy i podawanie intencji przez internet lub telefon. 
  7. Nasze wspólne poparcie dla świętości Jana Pawła II wyrazimy w tradycyjnym Marszu Światła 2 kwietnia.
  8. Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące przy Kolegiacie zaprasza uczniów z klas ósmych szkoły podstawowej i ich rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej szkoły, na plakatach i na ulotkach w zakrystii.
  9. Nadal służymy pomocą w wypełnianiu PIT-ów - nawet - gdy tylko emerytura - jest jedynym źródłem dochodu.
  10. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dzisiaj przed kościołem zbierane są datki dla dwudziestomiesięcznej Matyldy Momot z Jarosławia. Dziewczynka jest już po 2 operacjach serca, teraz, w Bostonie, czeka ją kolejna - ratująca życie. Koszt to ponad milion złotych. Bóg zapłać.