U nas trwa nowenna do Ducha Świętego.

 1. W tę niedzielę w naszej diecezji święcenia diakonatu, a w sobotę za tydzień święcenia kapłańskie.
 2. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy paschalny okres wielkanocny. W sobotę czuwanie modlitewne w kościele Królowej Polski.
 3. W poniedziałek wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej. Pielgrzymka diabetyków do Kolegiaty od 10:00.
 4. „Majówki" - nabożeństwa odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Sercem tego nabożeństwa jest Litania Loretańska, którą warto odmawiać w maju, nawet gdy nie możemy brać udziału w jej śpiewie. Do naszego kościoła zapraszamy w dni powszednie o 17:30. W niedziele i święta godzinę wcześniej.
 5. W środę to nabożeństwo połączymy z nowenną maryjną  i z modlitwami o beatyfikację służebnicy Bożej Anny Jenke.
 6. W czwartek święto Andrzeja Boboli pochodzącego ze Strachociny na Podkarpaciu, kapłana i męczennika, współpatrona Polski.
 7. Ks. Proboszcz Paweł Szady z parafii greckokatolickiej zaprasza na I Metropolitalną Pielgrzymkę do jarosławskiej ikony Matki Bożej Bramy Miłosierdzia. Centralna uroczystość w najbliższą sobotę - Boska Liturgia o 11:00.
 8. Na naszej stronie informacja o postępowaniu zakupowym.
 9. Rozpoczęły się zapisy na tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy do pielgrzymowania z naszą jarosławską grupą. Więcej informacji i zapisy u ks. Piotra Krzycha przy kościele Królowej Polski.
 10. Od powietrza, głodu, ognia i wojny - Wybaw nas Panie!
 11. Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto: 58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR