Dzisiaj wieczorem w naszym Domu Rekolekcyjnym rozpoczynają się rekolekcje dla kapłanów. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji prowadzącego oraz uczestników.

 1.  Wypominki w dni powszednie o 17:30. W niedziele o 16:45. W każdy poniedziałek wieczorem Msza Święta w intencji dusz wypomnianych.
 2. Jutro całodzienna indywidualna modlitwa w kościele w intencji powołań. Jest to dzień wyznaczony dla nas przez Księdza Arcybiskupa. Pomyślmy wcześniej o tym. Znajdźmy kwadrans czy dwa dla Pana Jezusa. Wejście przez Kawiarenkę Benedyktyńską.
 3. W środę wieczorem modlitwy o rychłą beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke, nowenna maryjna i wypominki.
 4. W czwartek doroczne wspomnienie NMP Ostrobramskiej, która patronuje nam i Wspólnocie Matki Miłosierdzia z ołtarza bocznego.
 5. W piątek św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę bł. Karoliny Kózkówny.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tygodników „Niedziela” oraz „gość Niedzielny”. W zakrystii można nabyć książkę i album o Błogosławionej Rodzinie Ulmów
 7. W drugą niedzielę listopada przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i wspieramy szczególną modlitwą chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 8. Także od tej niedzieli w naszym Domu Rekolekcyjnym rozpoczynają się rekolekcje dla kapłanów. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji prowadzącego oraz uczestników.
 9. Przypominamy również, że od 14:00 do 15:30 w salce u Ojców Dominikanów spotkanie i możliwość konsultacji na temat choroby alkoholowej.
 10. Natomiast w sobotę za tydzień w naszym Opactwie od 9:00 spotkanie i konsultacje dla chętnych małżonków z małżeństw w kryzysie wynikającym z różnego rodzaju uzależnień. Będzie ojciec franciszkanin z Kalwarii, pani terapeutka i dwoje prawników kościelnych. Szczegóły w internecie i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

9.00 Rozpoczęcie spotkania - zawiązanie wspólnoty. Kawa i ciastko.
9.30 Możliwość spowiedzi.
10.00 Eucharystia.
11.00 Prelekcja: Małgorzata Sztolf "Rodzina w gąszczu paragrafow"
12.00 Przerwa z możliwością zakupienia obiadu w Kawiarence w Opactwie
13.00 Prelekcja: O. Aleksander Paprzycki OFMConv - "Dialog małżeński"
14.00 Prelekcja: Łukasz Sztolf: " "Małżeństwo w kryzysie"
15.00 Przerwa na kawę
15.30 Prelekcja: Aneta Kuźniak: " Uzaleznienia behawioralne"
16.30 Możliwość pytań i konsultacji
17.00 Zakończenie

 1. W ten sam dzień w Krośnie Podkarpackie Forum Charyzmatyczne.
 2. I ostatnie ogłoszenie: Mamy już u nas kapsułkę z relikwiami Błogosławionej Rodziny Ulmów. Zabieramy się za przygotowanie relikwiarza, który ma odwzorowywać sad owocowy taki, jaki otaczał ich dom w Markowej. Potrzebujemy niewielkich kawałków drewna - do 30 cm długości i 15 cm średnicy - najlepiej już wysuszonego - po jednym z każdego gatunku. Mamy już obiecane śliwę, jabłoń, orzech i wiśnię. Rozglądamy się za gruszą, trześnią, morwą, pigwą i morelą. Wskazany byłby kontakt telefoniczny, żeby nie dublować okazów.