• Obchody Dnia Patrona Miasta bł. Michała Czartoryskiego OP we wtorek 13 czerwca od 12:00 u Panny Marii.
  • Dzień wcześniej od ósmej w Kolegiacie Msza Święta z okazji 83. rocznicy pierwszego transportu polskich więźniów do KL Auschwitz
  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Korzystajmy jak najliczniej z codziennej Mszy Świętej, Komunii, cichej adoracji i wieczornej procesji eucharystycznej. Zapraszamy przez te dni dzieci do sypania kwiatków, dzwonienia, a całe rodziny do wyrażania modlitwą i śpiewem swojej religijności i wiary - w niedzielę o 16:30, na co dzień godzinę później.
  2. W czwartek o 17:30 uroczyste zakończenie oktawy. Procesja wyjątkowo dopiero na zakończenie Eucharystii - błogosławieństwo małych dzieci i wianków. 
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Antoniego z Padwy, we środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w sobotę św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Odpust w Łazach Kostkowskich.
  5. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i nie trzeba składać ofiary na dobry cel.
  6. Jeśli natomiast ktoś przedwczoraj skorzystał z dyspensy i jadł potrawy mięsne, niech złoży stosowną ofiarę do puszki, która stoi w przedsionku przy prasie katolickiej.
  7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Odpust w Pawłosiowie.
  8. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę z jarosławską grupą św. Brata Alberta w dniach 5-15 lipca. Jest możliwość pielgrzymowania jeden lub kilka dni. Więcej informacji i zapisy u przewodnika grupa ks. Piotra Krzycha, tel 605427083. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą sobotę 17 czerwca po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ma miejsce przy kościele królowej Polski, za garażami, przy końcu Drogi Krzyżowej. Przychody z tej akcji w bieżącym roku będą przekazane na działalność misyjną biskupa Jana Ozgi w Kamerunie. Zbiórka potrwa do środy, 21 czerwca.