W piątek wyruszy od nas Ekstremalna Droga Krzyżowa. Dodatkowa Msza Święta o 20:00. Jedną z intencji będzie modlitwa o pokój na świecie, inną uzdrowienie i uwolnienie - wewnętrzne i zewnętrzne - relacji międzyosobowych w naszej Ojczyźnie. Zapisy i podawanie własnych intencji przez internet lub telefon.

  1. W każdą niedzielę o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary na wystrój Bożego Grobu. Widząc Waszą hojność już zamówiliśmy 10 doniczkowych storczyków, które po wielkim tygodniu będą także w naszym kościele ozdobą wielkanocną.
  2. We środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczymy osobę Ojca Świętego - w Jego słabości i wszystkie jego intencje naszymi modlitwami.
  3. 15 marca modlitwy o beatyfikację Służebnicy Bożej Anny Jenke. 
  4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o 7:30, o 10:30 i o 17:30.
  5. Nazajutrz - w odpowiedzi na apel Episkopatu - podejmiemy nowennę za Ojczyznę. W naszym kościele będzie ona powiązana przede wszystkim z codziennym różańcem o 20:15.
  6. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dzisiaj do brązowej puszki przy kracie składamy datki na Fundację Wzrastanie, która prowadzi hospicjum i schronisko przy ul. Sanowej.
  7. Nadal służymy pomocą w sprawach podatkowych.
  8. Pan Burmistrz zaprasza mieszkańców miasta na trzy otwarte spotkania - tym razem bez rejonizacji. W środę w Szkole Podstawowej nr 1, w czwartek w Dwójce, a na św. Józefa w Czwórce.
  9. Codziennie nowenna do św. Józefa. Dzisiaj dzień I:

Rozpocznijmy nowennę do Świętego Józefa o pokój i pojednanie
wszędzie, gdzie są one potrzebne - także w naszej Ojczyźnie.
Módlmy się również  o odnowienie starych instalacji w naszym kościele oraz w intencji wszystkich ważnych dla nas osób i spraw (chwila ciszy):

Prosimy Cię, Boże, przez zasługi św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Bożej Rodzicielki i Opiekuna Świętej Rodziny, pobłogosław wszystkim, którzy założyli lub pragną założyć ognisko rodzinne. Napełnij ich serca duchem miłości, ofiary oraz pobożności. Podejmując się tego zadania, niech to czynią według wzoru św. Józefa, składając z ufnością przyszłość rodziny w Twoje miłujące ręce. Niech w naszych domach mieszka na zawsze Jezus, Maryja i św. Józef. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.              Amen.

 

 

  • Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto: 58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR