1. Dzisiaj od 10:00 przeżywamy w naszym Opactwie upamiętnienie Cudu nad Wisłą: Msza Święta, wypowiedzi zaproszonych gości, otwarcie wystawy militariów z tego okresu, węgierskie przysmaki i na zakończenie o 14:00 koncert muzyki organowej. Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegółowy program obok prasy katolickiej.
 2. W sali na parterze równolegle będą promowane tzw. drogi kulturowe.
 3. Z kolei o 13:30 wyruszy z Kolegiaty do Opactwa Marsz dla Życia i Rodziny.
 4. W lipcu gościliśmy artystów i filmowców, którzy nagrali film o organach naszego Opactwa. Nosi on wymowny tytuł: “Podkarpackie Carcassonne”. Dzisiaj o 19:00 można obejrzeć na YouTube jego prapremierę. Odnosnik internetowy znajdziemy na opactwo.pl i na Facebook’u: youtube.com/watch?v=RZgg5fsMQHQ 
 5. Przy prasie katolickiej małe plakaty naszych tegorocznych koncertów organowych, które można by powiesić tam, gdzie mamy dostęp.
 6. Także od dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i jednocześnie Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 7. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. Z okazji tego święta warto spojrzeć na krzyże w naszych mieszkaniach i przywrócić im blask.
 8. We wtorek wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Bolesnej. Odpust u Panny Marii. Coroczna Msza Święta z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 11:00 pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego.
 9. W czwartek 81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy o ofiarach Golgoty Wschodu. Od 10:00 w Kolegiacie obchody Dnia Sybiraka.
 10. W piątek święto Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.
 11. W sobotę Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej do Bazyliki Mniejszej w Brzozowie.
 12. Ruszyło głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Do podziału jest milion złotych i  50 ciekawych inicjatyw. Zasady głosowania na internetowej stronie miasta.
 13. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Podkarpacki Oddział Regionalny przyjmuje do końca września wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID19. Szczegóły w internecie.
 14. Kościół na następną niedzielę posprzątamy w sobotę od 10:30.
 15. Prosimy np. o parogodzinne – niekoniecznie regularne – dyżury w naszej recepcji – w dowolne dni i godziny, polegające na wpuszczaniu do domu turystów czy odbieraniu telefonów. Nasi pracownicy mogliby  w tym czasie podejmować bardziej skomplikowane czynności, będąc oczywiście cały czas w zasięgu głosu, aby udzielić koniecznej informacji czy pomocy.
 16. Jesteśmy też gotowi w dowolne miejsca naszego miasta dostarczać nawet regularnie drobne pieniądze, aby wymienić je na banknoty.
 17. I jeszcze jedno: ogłaszamy nabór do służby liturgicznej ołtarza. Zapraszamy zarówno chłopców po pierwszej komunii świętej albo starszych, jak też – do drugiej grupy – dziewczęta, które mogłyby tworzyć tak zwaną Dziewczęca Służbę Maryjną. Szczegóły w zakrystii.
 18. Niech nasze Opactwa nadal i bez przeszkód służy Bogu i ludziom: Święty Michale, Archaniele…