W tym tygodniu Boże Ciało!

 1. Nabożeństwo majowe w ten poniedziałek w intencji Ojczyzny i Kościoła, następnie Msza Święta i spotkanie formacyjne. Zaprasza Ruch Kultury Chrześcijańskiej “Odrodzenie”. Przewodniczy o. Marek Grzelczak, dominikanin - krajowy asystent Ruchu. Po liturgii prelekcja i rozmowa na temat godności człowieka.
 2. Ks. Proboszcz zaprasza na uroczystą Mszę Świętą odpustową w Uroczystośc Bozego Ciała o godz. 10:00 na placu przed Kolegiatą. Procesja przejdzie do kościoła Chrystusa Króla. 
 3. Gorąco zachęcamy do udziału w całej uroczystości w duchu wiary i miłości. Na cześć Pana Jezusa, który pójdzie wśród nas, jak chodził wśród mieszkańców Palestyny, starajmy się ozdobić okna mieszkań i sklepów, szczególnie przy trasie procesji.
 4. W naszym kościele w dzień Bożego Ciała Msze Święte o 7:30, o 11:30 i o 17:00. Nie ma Mszy o 10:00 - wszyscy idziemy wtedy do Kolegiaty. U nas po Mszy Świętej o 17:00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w procesji miejskiej.
 5. Prosimy o nie stawianie samochodów na trasie naszej procesji.
 6. Przez następne dni oktawa Bożego Ciała, codziennie procesje połączone z wieczornym nabożeństwem o 17:30. W niedzielę godzinę wcześniej. Dopiero potem Msza Święta.
 7. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, a także młodsze już od najbliższego czwartku, aby mogły brać udział w procesjach przez cały tydzień oktawy.
 8. W Uroczystość Bożego Ciała o 19:00 w Rzeszowie wielki Koncert Ewangelizacyjny „Jednego Serca - Jednego Ducha”.
 9. W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatnia już w tym roku majówka połączona z nowenną.
 10. W ten piątek piątek na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Korzystający z dyspensy są zobowiązani do złożenia ofiary na klasztory klauzurowe lub na misje.
 11. Nazajutrz I sobota miesiąca i od 9:15 tradycyjne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zakończy się Eucharystią w tej intencji o 10:00.
 12. W sobotę modlić się będziemy także za wszystkie dzieci. O 17:30 pierwsze nabożeństwo czerwcowe.
 13. Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA przekazywaną na konto: 58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR