OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX Niedziela Zwykła – 16 sierpnia 2026 r.
W poniedziałek przypada 24. rocznica zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II. W naszym kościele, jak w każdy poniedziałek, modlitwy do Miłosierdzia Bożego od 17.15.
Festiwal Muzyki Dawnej:
- Inauguracja (dzisiaj, godz. 20:00): Benefis Marcina Bornusa-Szczycińskiego. Twórca i pierwszy dyrektor festiwalu. Temat muzyczny wieczoru: „Chorał i polifonia ze źródeł polskich na cześć Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny”.
- Dni powszednie: Godz. 7:45 – śpiewana jutrznia festiwalowa. Po niej w Czarnej Kaplicy Msza Święta w dwóch rytach przedsoborowych. Wszystko w języku łacińskim.
- Zakończenie: Za tydzień o godz. 9:30 u Panny Marii.
- Szczegóły: Informacje na plakatach.
Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- Niedziela (jutro): św. Jacka
- Czwartek: św. Bernarda z Clairvaux
- Piątek: św. Piusa X, papieża
- Sobota: Najświętszej Maryi Panny Królowej
Dni pamięci i modlitwa:
- Sobota: Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie.
- Niedziela: Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Przypada 23 sierpnia. Data nawiązuje do paktu Ribbentrop-Mołotow. Pakt ten prowadził do IV rozbioru Polski.
- Intencja: Módlmy się za polityków i rządzących. Pokusa manipulowania innymi na tysiączne sposoby jest wielka.
Pielgrzymka:
- Wydarzenie: Piesza Pielgrzymka z Jarosławia do Jodłówki.
- Data: Sobota, 5 września.
- Zapisy: Przy kościołach parafialnych.
Dziękujemy za pomoc finansową przekazywaną na konto:
58 9096 0004 2001 0042 7517 0001
Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław
(z dopiskiem – tytułem przelewu)
NA CELE KULTU RELIGIJNEGO bądź też DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA
Bank Spółdzielczy Jarosław;
Code BIC/SWIFT: POLU PL PR
Mozna też uniknąć żmudnego przepisywania danych klikając na link: opactwo.pl/index.php/info/wspomoz-opactwo.