Studio Radiowe „AVE Maria” jest najstarszym z trzech ośrodków Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej Radia FARA. Swoją działalność rozpoczęło w noc z 24/25 grudnia 1993 roku, transmitując Mszę Świętą Pasterską z kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Jarosławiu. Z upływem lat rozrosło się do trzech ośrodków (Krosno i Przemyśl), a swoją siedzibę przeniosło z parafii MB Królowej Polski do Jarosławskiego Opactwa. Rozgłośni dał początek ks. Marian Rajchel.

Rodzinę Radiową tworzy najpierw Zespół zawodowców (kilku) i wolontariuszy (kilkudziesięciu) wreszcie wierni radiosłuchacze (tysiące). Na szczególne wyróżnienie zasługują osoby, które wspierają działalność radiową duchowo i materialnie oraz te które często dzwonią na antenę radiową. Więzów tych podobnie jak zasięgu radia nie da się bardziej sprecyzować.

Radio to narzędzie porozumiewania się ludzi. Tematów jest wiele; jak się modlimy, jak pogłębiamy wiarę, ale też – jak pracujemy, co nas cieszy i co martwi, co planujemy, jak sobie pomagamy, jak żyją i współdziałają inni… Dużo mamy sobie do powiedzenia, bo „wierzący to człowiek głodny, który innemu głodnemu mówi, gdzie można dostać chleb”. Radio ma szansę stać się przyjacielem; wchodzi do domu – cicho i tylko za pozwoleniem, towarzyszy nawet cały dzień – jeśli tylko zechcemy, wypełnia czas pożytecznie – zbliża do ludzi i do Boga… radio katolickie i lokalne.

Zespół redakcyjny:

Ks. Damian Noga – dyrektor
+48 500 588 926
d.noga@radiofara.pl

Redaktorzy:

Ks. Robert Ryba
+48 606 815 919
r.ryba@radiofara.pl

Aneta Katan
a.katan@radiofara.pl

Magdalena Kapuścińska

m.kapuscinska@radiofara.pl

Studio Ave Maria w Jarosławiu

ul. Benedyktyńska 5
37-500 Jarosław
16 621 65 15
ave@jaroslaw.pl

Pierwsze logo wówczas jeszcze Radia AVE Maria (1983 r.)

Logo Radia Fara

Wolontariusze:

ks. Marian Podolec, ks. Marian Rajchel, ks. Wiesław Szczygieł, ks. Andrzej Surowiec, ks. Łukasz Sowa, ks. Przemek Budziński SAC, ks. Wiktor Florek i młodzież z Łańcuta, ks. Bartłomiej Dziepak i młodzież z Laszek, ks. Robert Świtalski i młodzież z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jarosławiu, s. Monika Sołowiej – służebniczka, s. Barbara Dendor – benedyktynka, lek. med. Włodzimierz Ziemiński, Joanna i Zygmunt Brzozowie, Edyta Kisiel, Anna Bomba, Justyna Wielkiewicz, Artur Dobrucki, Grzegorz Mruk, Dariusz Kłak, Joanna i Bartłomiej Boralowie, Grzegorz Superson, Klaudia Czepiel, Gabriela Obłoza, Aleksandra Lech, Anna Korczewska, Elżbieta Tabin, Magdalena Sało, Karolina Cisek, Ewelina Kołodziej, Ewelina Szumska, Faustyna Olejarz, Aleksandra Rusin, Magdalena Krysa, Katarzyna Zając, Aleksandra Zabłocka, Maria Krukar, Maria Kapuścińska, Julia, Weronika i Wojciech Trawka, Wiktoria Sojecka, Patrycja Borowska, Kinga Kruczek, Wspólnota Matki Bożej Miłosierdzia, Fundacja Pro Spe, Wyższe Seminarium Duchowne Księży Pallotynów w Ołtarzewie, Maria Węgrzynowska i uczniowie z Pawłosiowa, Kazimierz Bedla i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z oddziałami gimnazjalnymi im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu, Elżbieta Haśko z młodzieżą z Zespołu Szkół w Wiązownicy, Agata Magnowska i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu, Marta Kardyś i uczniowie Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu, Elżbieta Kapuścińska z uczniami Publicznego Gimnazjum w Wysokiej i Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko w Wysokiej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarosławiu, Ewa Bęben Solecka i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Maćkówce, Miejskie Przedszkole nr 1 w Jarosławiu

Dobroczyńcy:

Do największych ofiarodawców należą:
Rektorat św. Mikołaja i św. Stanisława bpa (Opactwo),
Parafia Kolegiata,
Parafia pw. NMP Królowej Polski,
Parafia pw. Świętej Trójcy (oo. Reformaci),
Parafia pw. Miłosierdzia Bożego,
Parafia MB Bolesnej (oo. Dominikanie)
oraz wielu cichych Przyjaciół.

Słuchaj
Program
Wsparcie dla Studia „AVE Maria” w Jarosławskim Opactwie