Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
1017 wpisów.
Matka dnia 16 listopada 2021 o 16:22:
Maryjo, Matko Boża Ostrobramska, proszę w intencji mojej rodziny. Pomóż nam wyjść z kłopotów finansowych. Ulecz męża i syna z choroby alkoholowej. Uproś nam tych łask u Syna Swego Jezusa Chrystusa. Bóg zapłać
Ewa dnia 15 listopada 2021 o 21:54:
Matko Miłosierdzia, uproś potrzebne łaski dla Michała, te które są mu potrzebne przede wszystkim i dla tych, którzy będą się nim opiekowali, aby operacja przyniosła oczekiwane efekty.
Janina dnia 14 listopada 2021 o 09:37:
Matko Miłosierdzia, całym sercem proszę o ulgę w cierpieniu dla taty, siłę zdrowie i pomoc dla mamy, pomóż im w tym trudnym czasie, błagam o miłosierdzie.
Urszula dnia 8 listopada 2021 o 17:22:
Królowo Miłosierdzia, Królowo naszej Ojczyzny, zachowaj nas od wojny, przelewu krwi, nienawiści. Amen
Teresa dnia 7 listopada 2021 o 17:18:
Matko Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie łaski. Proszę o uwolnienie dla Grzegorza z nałogów. Wyproś bym nie utykała. Proszę za dusze zmarłych z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
Teresa dnia 7 listopada 2021 o 17:12:
Matko Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie łaski. Proszę o uwolnienie i pomoc Oli w jej problemach. O łaskę nawrócenia dla Pauliny.
Jadwiga dnia 28 października 2021 o 13:05:
Matko Ostrobramska, oddajemy się Twemu Niepokalanemu Sercu, prosząc o potrzebne łaski zdrowie duszy i ciała dla Jadwigi Artura, synka Anthonego-Michaela. Prosimy o pozytywne zakończenie sprawy w urzędzie elektrycznym oraz pomoc w wyjściu z kłopotów finansowych Serdecznie dziękujemy Bóg zapłać. Proszą Jadwiga i Artur.
Teresa dnia 27 października 2021 o 12:39:
Gorące podziękowanie za posługę ks. Stanisława w Jarosławskim Opactwie, za Jego zaangażowanie i pracę w Winnicy Pańskiej. Matko Boża Miłosierdzia otaczaj Go zawsze swą matczyną, przemożną opieką i wypraszaj u Swego Syna potrzebne łaski i dary.
... dnia 27 października 2021 o 11:58:
W intencji Bogu wiadomej.
Cziciel dnia 20 października 2021 o 07:54:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o potrzebne łaski i zdrowie dla mojej żony i Małgorzaty oraz o pomoc w nawróceniu siostry i siostrzenic. Twój czciciel
Mama dnia 13 października 2021 o 15:06:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za wszystkie otrzymane łaski i serdecznie proszę o łaski potrzebne dla Patrycji.
Krystyna dnia 5 października 2021 o 23:27:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, prosimy o łaskę nieba dla śp. ks. Mariana Rajchla i ks. Franciszka Rząsy, aby jak najszybciej mogli oglądać oblicze Boga.Matko Boża Miłosierdzia, Twojemu wstawiennictwu powierzamy solenizantkę Franciszkę i jej rodzinę, wypraszaj im potrzebne dary i łaski i pomóż wypełnić wolę Bożą.
Twój czciciel dnia 5 października 2021 o 07:49:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o potrzebne łaski i pomoc o nawrócenie siostry i siostrzenic i innych członków rodziny oraz Marka, Witolda, Anny, Zygmunta, Grzegorza, Łukasza, Bogdana. Twój czciciel
Czciciel dnia 28 września 2021 o 16:09:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony. Twój czciciel
Julia dnia 21 września 2021 o 20:22:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za szczęśliwy poród Małgorzaty, proszę o zdrowie dla niej i jej dziecka.
Julia dnia 21 września 2021 o 20:21:
Matko Boża Miłosierdzia, jesteśmy Ci wdzięczni za otrzymane łaski. Wyproś nam u Boga Wszechmogącego dar potomstwa. Julia i Krzysztof
Julia dnia 14 września 2021 o 21:51:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o szczęśliwy poród dla Małgorzaty, o zdrowie dla niej i jej dziecka.
Twój czciciel dnia 14 września 2021 o 14:39:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o potrzebne łaski i pomoc dla Małgorzaty. Twój czciciel
Czciciel dnia 8 września 2021 o 07:57:
Matko Boża Miłosierdzia, w dniu Twojego Święta - rocznicy urodzin, chciałbym Ci za wszystko podziękować. Szczególnie za Twoją niepojętą miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Dziękuję że jesteś z nami. Twój czciciel
Julia dnia 2 września 2021 o 21:09:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o szczęśliwe rozwiązanie dla Małgorzaty, o zdrowie dla niej i jej dziecka.