Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
1017 wpisów.
*** dnia 25 lipca 2018 o 09:33:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dziękuje Ci za wszystko co otrzymuje moja rodzina oraz proszę Cię o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz potrzebne łaski dla moich bliskich. Otaczaj nas płaszczem Twojej opieki i miłości na każdy dzień.
Czcicielka dnia 25 lipca 2018 o 09:32:
Pani Ostrobramska, proszę o zdrowie i błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla córki.
** dnia 23 lipca 2018 o 14:31:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski, o które bardzo Cię prosiłam, ufając Twojej miłości proszę Cię nieustannie o nawrócenie Damiana i udaną operację dla niego. Ucieczko grzesznych módl się za nami, Uzdrowienie chorych módl się za nami
Wspólnota Matki Miłosierdzia dnia 23 lipca 2018 o 13:02:
Matko Miłosierdzia. Oddajemy pod Twą Matczyną opiekę solenizantów, naszą wspólnotową siostrę Magdalenę i naszych braci Krzysztofów. Prowadź ich Matko drogą pełnego zawierzenia i oddania życia naszemu Panu Jezusowi, przez Twoje ręce Maryjo. Wspólnota Matki Miłosierdzia
. dnia 19 lipca 2018 o 09:47:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej.
. dnia 17 lipca 2018 o 22:58:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety.
. dnia 16 lipca 2018 o 20:31:
Królowo Miłosierdzia pełna, dziękuje Ci za wszystkie otrzymane dotychczas łaski, proszę Cie o zdrowie dla mojej rodziny oraz dar macierzyństwa.
Twoi Czciciele dnia 16 lipca 2018 o 20:30:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, bardzo Cię prosimy o szczęśliwą podróż, bezpiecznie wakacje oraz zdrowie dla całej naszej rodziny.
Justyna dnia 16 lipca 2018 o 20:26:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, dziękuje Ci za udaną operacje mojego taty. Proszę Cię o dalsze zdrowie dla niego oraz dobre wyniki badań.
... dnia 15 lipca 2018 o 18:25:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o trwanie przy Bogu dla rodziny, głęboką wiarę i odwagę w dawaniu świadectwa.
... dnia 15 lipca 2018 o 18:24:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o dar macierzyństwa dla Joanny, Dominiki, Iwony, Małgorzaty, Katarzyny i Elżbiety.
... dnia 15 lipca 2018 o 18:23:
Królowo Miłosierdzia, proszę o rozeznanie drogi i odwagę kroczenia po tej drodze zgodnie z wolą Boga.
... dnia 15 lipca 2018 o 18:22:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o nawrócenie serca i powrót do Boga dla Mateusza, Jacka, Mateusza, Jacka, Krzysztofa oraz Elżbiety i jej rodziny.
... dnia 15 lipca 2018 o 18:21:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o pomyślny przebieg operacji dla taty i szybki powrót do domu.
. dnia 13 lipca 2018 o 14:58:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej..
Sabina dnia 11 lipca 2018 o 13:11:
Matko Boża Milosierdzia dziekuje za wszystkie otrzymane łaski. Błagam Najswietsza Panienko upros u Twego Syna łaskę zdrowia dla mnie i moich bliskich.
. dnia 11 lipca 2018 o 05:51:
Matko Boża Miłosierdzia, bardzo gorąco proszę Cię o opamiętanie i nawrócenie dla Elżbiety.
elzbieta dnia 10 lipca 2018 o 17:54:
Matko Miłosierdzia proszę Cię gorąco o opiekę i szczęśliwy powrót mojej córki Gabrieli z zagranicy
elzbieta dnia 10 lipca 2018 o 17:49:
Matko Miłosierdzia dziękuje Ci za otrzymane łaski proszę gorąco o dar zdrowia dla mojej mamy Marii i uleczenie z choroby nowotworowej otocz ją swą opieką dodawaj dużo sił do walki z nią
Twoja czcicielka dnia 9 lipca 2018 o 22:02:
Maryjo Matko Miłosierdzia bardzo Cię proszę wypros u Swojego Syna uzdowienie Henryka z choroby nowotworowej oraz dobre wyniki badań.