Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
1017 wpisów.
Matka dnia 9 stycznia 2022 o 21:30:
Matko Miłosierdzia, błagam o opamiętanie dla mojego syna Tomasza, by pomyślał o innych i dorósł do roli męża i ojca. Proszę ustrzeż od błędnych decyzji, które zaważą na całym życiu. Matko, ufam Tobie, nie opuszczaj i prowadź przez życie.
Małgorzata dnia 9 stycznia 2022 o 20:58:
Matko Miłosierdzia, pragnę z serca podziękować za pomoc, opiekę, której udzielasz i doświadczam w moim życiu, stawiając na mojej drodze ludzi o wielkim sercu, którzy pomagają przetrwać ciężkie chwile i dodają nadziei, że będzie lepiej. Proszę o potrzebne łaski dla Barbary, Małgorzaty, Anny, Ewy, Jadwigi i ich rodzin. Niech Dobry Bóg obdarza swym Błogosławieństwem i prowadzi przez życie.
Zofia dnia 6 stycznia 2022 o 20:37:
W pierwszą rocznicę śmierci ks. Prałata Mariana Rajchla dziękujemy Ci, Matko Miłosierdzia, za posługę tego Kapłana i prosimy o radość wieczną w Królestwie Niebieskim.
Matka dnia 4 stycznia 2022 o 18:16:
Matko Miłosierdzia, dziękuję za opiekę nad moją rodziną, za wszystkie otrzymane łaski. Proszę odmień mojego syna. Wyproś, aby Twój Syn uwolnił go od chorych emocji i nałogów. Spraw, aby odnalazł w życiu Chrystusa i zawsze podążał Jego drogą. Matka
Czciciel dnia 4 stycznia 2022 o 08:34:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Wypraszaj zdrowie i potrzebne łaski dla Beaty, Małgorzaty, Józefy, Łukasza i Ernesta oraz łaskę życia wiecznego dla zmarłych, których polecam Tobie w modlitwach. Twój czciciel
Czciciel dnia 29 grudnia 2021 o 10:21:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Wypraszaj zdrowie i potrzebne łaski dla Beatki, Małgorzaty, Józefy, Łukasza i Ernesta oraz łaskę życia wiecznego dla zmarłych, których polecam w modlitwach. Twój czciciel
Mama dnia 15 grudnia 2021 o 07:14:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski. Uproś u Twego Syna łaski potrzebne dla Patrycji. Miej ją Matko w swojej opiece.
Krystyna dnia 14 grudnia 2021 o 17:43:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, Twojej opiece powierzamy solenizanta Dariusza. Prosząc o potrzebne łaski dla Niego i Jego rodziny.
Krystyna dnia 14 grudnia 2021 o 17:40:
Matko Boża Miłosierdzia, wyproś dar nieba dla śp. ks. Mariana Rajchla. Dziękujemy Ci za pomoc w przygotowaniu publikacji o Nim.
Leszek dnia 11 grudnia 2021 o 03:53:
Pani Ostrobramska, dziękuję za Twoją opiekę i rozpalenie miłości do Ciebie i Wilna. Proszę o nawrócenie syna Szymona i prowadzenie dla moich dzieci i mojej rodziny. Miej w opiece Polskę i sprawujących władzę.
Mama dnia 8 grudnia 2021 o 07:34:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski i proszę o łaski potrzebne dla Patrycji, o nawrócenie. Miej ją Matko w swojej opiece.
Grupa modlitewna dnia 7 grudnia 2021 o 21:57:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękujemy za całe życie ks. Mariana Rajchla, za Twoją opiekę nad Nim, wyproś Niebo dla Niego.
Twój czciciel dnia 6 grudnia 2021 o 13:25:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla Małgorzaty, Józefy i Marii oraz o łaskę życia wiecznego dla zmarłych, którym polecam w modlitwach. Twój czciciel
Jadwiga dnia 1 grudnia 2021 o 22:03:
Matko Miłosierdzia, oddajemy się Twemu Niepokalanemu Sercu prosząc o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała dla Jadwigi, Artura, synka Anthonego-Michaela, prosimy o pozytywne zakończenie sprawy w urzędzie, wyjście z kłopotów finansowych, prosimy o pozytywne rozwiązanie sprawy w sądzie żebyśmy nie zostali z dzieckiem na ulicy. Bóg zapłać Jadwiga i Artur
czciciel dnia 1 grudnia 2021 o 11:35:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o potrzebne łaski i zdrowie dla Marii. Twój czciciel
Mama dnia 29 listopada 2021 o 13:20:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski. Uproś u Twego Syna łaski potrzebne dla Patrycji. Miej ją Matko w swojej opiece.
Jadwiga dnia 26 listopada 2021 o 18:39:
Matko Miłosierdzia, oddajemy się Twemu Niepokalanemu Sercu prosząc o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, potrzebne łaski, zdrowie duszy i ciała dla Jadwigi, Artura, synka Anthonego-Michaela, prosimy o pozytywne zakończenie sprawy w urzędzie, wyjście z kłopotów finansowych, prosimy o pozytywne rozwiązanie sprawy w sądzie żebyśmy nie zostali z dzieckiem na ulicy. Bóg zapłać Jadwiga i Artur
Dorota dnia 16 listopada 2021 o 22:57:
MATKO BOŻA MIŁOSIERDZIA, błagam Cię o uzdrowienie duszy i ciała moje i mojego męża Andrzeja i łaski dla mojej rodziny w sprawach Ci wiadomych. Strzeż nas i prowadź nas drogami Twojego Syna Jezusa Chrystusa.
Urszula dnia 16 listopada 2021 o 20:25:
Matko Miłosierdzia, uproś dla mnie uwolnienie z ciężkiej choroby. Z serca proszę cię o dar zdrowia na ciele i na duszy i Twe matczyne błogosławieństwo dla mnie, męża i dzieci z rodzinami, abym mogła godnie Cię uwielbiać wysławiać i czcić, a rodzinie służyć zdrowiem.
Ma dnia 16 listopada 2021 o 18:04:
Matko Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski i proszę o łaski potrzebne dla Patrycji. Miej ją Matko w swojej opiece.