Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
692 wpisy.
Rodzina dnia 24 marca 2020 o 14:46:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o opiekę, uproszenie zdrowia, Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask na dalsze lata dla rodziny Żyła.
Rodzina dnia 24 marca 2020 o 14:45:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękujemy Ci za szczęśliwy powrót do kraju Józefa i Andrzeja. Prosimy o wyproszenie zdrowia, Bożego błogosławieństwa i Twoją matczyną opiekę na dalsze lata.
Rodzina dnia 24 marca 2020 o 14:39:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o wyproszenie zdrowia, opieki, Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask dla Tadeusza i Teresy.
Czćicelka. dnia 24 marca 2020 o 09:38:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za wszystkie łaski. Proszę Cię w intencji Ani i Rafała oraz ich rodziny, o wyproszenie Bożego błogosławieństwa i potrzebne łaski. Prosi czcicielka.
Twoja czcicielka dnia 23 marca 2020 o 16:23:
Matko Boża Miłosierdzia, pragnę błagać o wyproszenie łaski powrotu do zdrowia. Proszę Matko nie opuszczaj mnie, wspieraj i błogosław w codziennym życiu. Ufam Ci Matko, dziękuję z całego serca za Twą opiekę i troskę.
Sylwia dnia 21 marca 2020 o 10:36:
Matko Miłosierdzia, wyproś nam u Swojego Syna miłosierdzie Boże. Proszę o wyproszenie ochrony przed koronawirusem, wszelką chorobą i złem dla mnie, dla mojej Rodziny, dla wszystkich Polaków i całego Świata. Proszę o uwolnienie i uzdrowienie z moich chorób, o wsparcie we wszystkich trudnych dla mnie sprawach, o moc Ducha Świętego we mnie, we wszystkich moich intencjach i w całym moim życiu. Proszę o nawrócenie mojej Rodziny. Niech się to wszystko stanie na chwałę Bożą. Sylwia
. dnia 18 marca 2020 o 21:38:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej..
Ilona dnia 18 marca 2020 o 16:28:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuje Ci za Twoją opiekę i wyproszone łaski dla mnie i tych, których Tobie polecam. Proszę o łaskę nawrócenia córki Moniki, szczęśliwy poród i zdrowe dla niej i dziecka oraz potrzebne łaski dla niej i całej naszej rodziny.
Iwona dnia 18 marca 2020 o 08:38:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci, że jesteś ze mną w każdym dniu. Proszę Cię o siłę do walki z chorobą dla członków mojej rodziny.
Anna dnia 17 marca 2020 o 20:39:
Matko Boża proszę o wyjednanie cudu ocalenia mojego małżeństwa. Proszę o powrót i przemianę męża.
Rodzina dnia 17 marca 2020 o 19:23:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o opiekę. Upraszaj zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodzin Żołyniak i Wicherek.
Rodzina dnia 17 marca 2020 o 17:53:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o wyproszenie zdrowia, opieki, Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask dla Tadeusza i Teresy
Rodzina dnia 17 marca 2020 o 17:50:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o szczęśliwy powrót do kraju oraz zdrowie i opiekę w tym trudnym czasie dla Józefa I Andrzeja oraz ich rodzin.
Rodzina dnia 17 marca 2020 o 17:46:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o opiekę, uproszenie zdrowia, Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask dla rodziny Żyła.
Rodzina dnia 17 marca 2020 o 17:45:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o opiekę. Upraszaj zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodziny Kruba.
Sylwia dnia 17 marca 2020 o 07:29:
Pani Ostrobramska, proszę Cię o wyproszenie cudu miłosierdzia Bożego. O ochronę przed koronawirusem oraz wszelką chorobą i złem dla mną, dla mojej Rodziny, Polski i całego Świata. Proszę Cię o wyproszenie uwolnienia i uzdrowienia z moich chorób i o dobrą odporność. Prosi Sylwia.
Maria dnia 13 marca 2020 o 14:50:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za otrzymane łaski. Proszę Cię o dar miłosierdzia Bożego dla zmarłych Stefanii, Stanisława, Augustyna, Katarzyny, Anny, Michała i Ojca Gwardiana Krystyna Kusego.
. dnia 11 marca 2020 o 21:17:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Twój czciciel dnia 11 marca 2020 o 07:55:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece - szczególnie dla Małgorzaty, która jutro zostanie pochowana. Twój czciciel
Iwona dnia 11 marca 2020 o 07:45:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za każdy dzień mojego życia. Proszę wyjednaj łaskę zdrowia dla mojej rodziny.