Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
1017 wpisów.
Teresa Katarzyna dnia 23 lutego 2022 o 11:51:
Matko Boża Miłosierdzia, otocz płaszczem opieki naród polski i ukraiński, broń nas przed złem, które chce nas oddzielić od Boga. Maryjo, my dzieci Twoje, do Ciebie się uciekamy.
Monika dnia 19 lutego 2022 o 17:44:
Matko Miłosierdzia, proszę w intencjach przebłagalno - wynagradzających, błagalnych i dziękczynnych Bogu wiadomych oraz o Boże miłosierdzie i Boże błogosławieństwo. Matko Miłosierdzia, wstawiaj się za nami i za całym światem. Amen
czciciel dnia 16 lutego 2022 o 10:55:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o zdrowie i potrzebne łaski dla mojej żony, która obchodzi dziś swoje urodziny oraz łaskę życia wiecznego dla zmarłych, których polecam Tobie w modlitwach. Twój czciciel
Monika dnia 13 lutego 2022 o 21:04:
Matko Miłosierdzia, proszę w intencjach przebłagalno - wynagradzających i dziękczynnych Bogu wiadomych. I proszę o Boże miłosierdzie i Boże błogosławieństwo. Matko Miłosierdzia, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen
czciciel dnia 9 lutego 2022 o 13:00:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Wyjednaj zdrowie i potrzebne łask dla Ernesta, Józefy, Haliny, Beaty, Łukasza i Katarzyny oraz łaskę życia wiecznego dla zmarłych, których polecam Tobie w modlitwach. Twój czciciel
Zofia dnia 1 lutego 2022 o 19:58:
Matko Miłosierdzia, w Dniu Życia Konsekrowanego, polecamy Ci Siostry Benedyktynki prosząc o Boże błogosławieństwo i pełnię darów Ducha Św. w realizacji powołania i w drodze do świętości.
Zofia dnia 1 lutego 2022 o 18:18:
Matko Miłosierdzia, polecamy Ci dzisiejszą solenizantkę śp. Marię Cebulak, wstawiaj się za nią u Swego Syna, by wprowadził ją do krainy życia wiecznego.
Zofia dnia 1 lutego 2022 o 18:17:
Dziękujemy Ci, Matko Miłosierdzia za śp. ks. prałata Mariana Rajchla, który Tobie zawierzył swoje życie, posługę i cierpienie. Wyproś u Swego Syna łaskę życia wiecznego dla ks. Rajchla, jego rodziców i przodków.
Czciciel dnia 1 lutego 2022 o 09:20:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Wyjednaj zdrowie i potrzebne łask dla Ernesta, Józefy, Beaty, Łukasza i Katarzyny oraz łaskę życia wiecznego dla zmarłych, których polecam Tobie w modlitwach. Twój czciciel
Joanna dnia 30 stycznia 2022 o 19:11:
Matko Miłosierdzia, proszę o Twoją pomoc w intencjach przebłagalno - wynagradzających i dziękczynnych Bogu wiadomych. I proszę o Boże miłosierdzie i Boże błogosławieństwo.
czciciel dnia 25 stycznia 2022 o 13:18:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla Ernesta, Józefy, Beaty, Łukasza, Marka i Doroty oraz łaskę życia wiecznego dla zmarłych, których polecam Tobie w modlitwach. Twój czciciel
Anna dnia 22 stycznia 2022 o 15:57:
Matko Miłosierdzia, proszę o dobrego męża dla mnie, zdrowie, Twoją opiekę i potrzebne łaski dla mnie i moich bliskich.
Ewa dnia 19 stycznia 2022 o 12:45:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, proszę o uzdrowienie z zaburzeń snu. Kocham Cię, Matko, pomóż i uzdrów mnie.
czciciel dnia 19 stycznia 2022 o 08:59:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla Ernesta, Józefy, Łukasza, Marka i Doroty oraz łaskę życia wiecznego dla zmarłych, których polecam Tobie w modlitwach. Twój czciciel
Teresa Katarzyna dnia 18 stycznia 2022 o 14:15:
Matko Boża Miłosierdzia, otocz Agnieszkę swoim możnym orędownictwem, pomóż jej w wypełnieniu woli Bożej.
Teresa Katarzyna dnia 18 stycznia 2022 o 12:11:
Matko Boża Miłosierdzia, prosimy o życie wieczne w Niebie dla śp. ks. prof. Augustyna Pieli w piątą rocznicę śmierci. Dziękujemy za Jego posługę kapłańską w Parafii pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Wdzięczni parafianie
Julia, dnia 18 stycznia 2022 o 07:21:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, proszę o dar życia wiecznego dla Julii, Wiktora, Katarzyny, Jana, Ewy.
Sylwia dnia 12 stycznia 2022 o 21:31:
Matko Miłosierdzia, proszę o potrzebne łaski w trudnych dla mnie sprawach. Bóg zapłać Sylwia.
Krystyna dnia 12 stycznia 2022 o 16:05:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za budującą postawę lekarza Włodzimierza Bodnara, otocz go swoją opieką i chroń go przed wszelkim złem.
Krystyna dnia 12 stycznia 2022 o 15:44:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za nieustanną opiekę nad Ks. Marianem Rajchlem, dziękuję za przykład Jego życia oddanego Tobie. I przez Twoje ręce proszę Pana Boga, by obdarzył duszę Śp. Ks. Mariana pełnią szczęścia wiecznego.