Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
692 wpisy.
Rodzina dnia 14 kwietnia 2020 o 17:19:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla rodziny Kruba, Żyła, Wicherek, Żołyniak.
Czćicelka. dnia 14 kwietnia 2020 o 17:15:
Matko Boża Miłosierdzia dziękuję za wszystkie łaski, proszę w intencji Panu Bogu wiadomej. Twoja czcicielka.
Julia dnia 14 kwietnia 2020 o 10:39:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za wszystkie łaski. Błagam, wyproś nam u Boga Wszechmogącego dar poczęcia i urodzenia zdrowego dziecka. Julia i Krzysztof
ELŹBIETA dnia 10 kwietnia 2020 o 11:48:
MATKO BOŻA MIŁOSIERDZIA. PROSZĘ O ZDROWIE DLA MOJEJ CÓRKI ANI I OPIEKĘ NA TE TRUDNE CZASY. MAMA
. dnia 10 kwietnia 2020 o 11:42:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej..
Sylwia dnia 8 kwietnia 2020 o 14:37:
Matko Miłosierdzia, proszę o Twoje wstawiennictwo u Jezusa. Proszę o łaskę zdrowia i długiego życia dla mojego ojca Walentego. Proszę o łaskę uzdrowienia dla mnie. Proszę o skuteczna ochronę przed wszelkim złem widzialnym i niewidzialnym. Proszę o łaskę unicestwienia koronowirusa. Proszę o łaska skutecznej ochrony przed tą choroba, dla mnie, dla mojej Rodziny, dla tych których, spotykam na mojej drodze życia, dla całej Polski i całego Świata. Proszę o zwycięstwo we wszystkich moich intencjach, które nosze w swoim sercu. Proszę, abym zobaczyła,w swoich intencjach, Boga żywego, działającego z cala swoja mocą. Matko Boża Miłosierdzia, o to wszystko proszę i jednocześnie dziękuję Tobie i Twojemu Synowi. Sylwia
Twój czciciel dnia 8 kwietnia 2020 o 10:47:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony oraz dla Katarzyny. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece. Twój czciciel
Julia dnia 8 kwietnia 2020 o 07:49:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski. Proszę, wyproś u Boga Wszechmogącego dar poczęcia zdrowego dziecka dla Julii i Krzysztofa.
Katarzyna. dnia 7 kwietnia 2020 o 20:55:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie łaski. Proszę Cię w intencji Antosia, o łaskę zdrowia i potrzebne łaski.
Sylwia dnia 3 kwietnia 2020 o 12:04:
Matko Miłosierdzia, proszę o cud miłosierdzia i łaski Ducha Świętego w następujących intencjach. Proszę o unicestwienie korona wirusa, proszę o skuteczną ochronę przed korona wirusem, przed wszelką chorobą i złem dla mnie, dla mojej Rodziny, dla całej Polski i całego Świata. Proszę o uwolnienie, uzdrowienie dla mnie z chorób. Proszę o uzdrowienie mojego ojca. Proszę o uwolnienie mnie od tego,co jest moja niemocą. Proszę o wyjście z tego wszystkiego co jest moim ,,grobem". Dziękuje za wszystkie otrzymane łaski. Sylwia
. dnia 2 kwietnia 2020 o 10:29:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Iwona dnia 1 kwietnia 2020 o 23:05:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci, że jesteś ze mną każdego dnia. Proszę Cię o łaskę zdrowia dla mojej rodziny.
*** dnia 1 kwietnia 2020 o 12:31:
Matko Boża Miłosierdzia, pragnę błagać o wyproszenie łaski powrotu do zdrowia. Proszę Matko nie opuszczaj mnie, wspieraj i błogosław w codziennym życiu. Ufam Ci Matko, dziękuję z całego serca za Twą opiekę i troskę. Twoja czcicielka
Rodzina dnia 31 marca 2020 o 16:28:
Matko Miłosierdzia, dziękujemy Ci za wszystkie otrzymane łaski, prosimy o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dalszą opiekę dla Tadeusza i Teresy.
Rodzina dnia 31 marca 2020 o 16:26:
Matko Miłosierdzia dziękujemy Ci za wszystkie otrzymane łaski, prosimy o zdrowie Boże błogosławieństwo i dalszą opiekę w tym trudnym czasie dla rodziny Kuba, Żyła, Wicherek, Żołyniak
Czćicelka. dnia 31 marca 2020 o 16:11:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o Twoje wstawiennictwo w intencji Janiny, o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Twoja czcicielka
Julia dnia 31 marca 2020 o 09:24:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za otrzymane łaski. Proszę, wyproś u Boga Wszechmogącego dar poczęcia zdrowego dziecka dla Julii i Krzysztofa.
. dnia 28 marca 2020 o 11:56:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Rodzina dnia 24 marca 2020 o 14:50:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o opiekę nad całą rodziną. Upraszaj zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodzin Żołyniak i Wicherek.
Rodzina dnia 24 marca 2020 o 14:47:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o opiekę nad naszą rodziną. Upraszaj zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodziny Kruba.