Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
692 wpisy.
Twoja czcicielka dnia 5 maja 2020 o 07:44:
Matko Boża Miłosierdzia, pragnę prosić o potrzebne łaski i Twą opiekę dla osób, które stawiasz na mojej drodze, a szczególnie dla Eweliny i jej rodziny. Matko Miłosierdzia, proszę o Boże błogosławieństwo i nie opuszczaj nas.
Czcicelka. dnia 4 maja 2020 o 09:45:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie łaski proszę o łaskę nawrócenia i zmiany życia dla Waldemara.
. dnia 1 maja 2020 o 12:17:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Twój czciciel dnia 29 kwietnia 2020 o 08:17:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony oraz dla Katarzyny. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece. Twój czciciel
Julia dnia 28 kwietnia 2020 o 15:01:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski. Błagam, wyproś nam u Boga Wszechmogącego dar poczęcia i urodzenia zdrowego dziecka. Julia i Krzysztof
Ufajaca dnia 26 kwietnia 2020 o 21:56:
Matko Miłosierdzia, proszę aby udało się odzyskać Józefowi pieniądze od Tomasza, proszę o pozytywne i szczęśliwe zakończenie także innej sprawy sadowej bez uszczerbku finansowego.
. dnia 23 kwietnia 2020 o 20:45:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Sylwia dnia 22 kwietnia 2020 o 11:54:
Matko Miłosierdzia, proszę o uwolnienie, uzdrowienie dla mnie, Proszę, abym zobaczyła we wszystkich moich intencjach, które noszę w sercu Boga działającego z całą swoją mocą i siłą, Boga żywego. Proszę o oddalenie, usuniecie tego wszystkiego, co nie pozwala mi otrzymać łask, o które się modlę. Proszę o laskę przebaczenie grzechów moich, mojej Rodziny, moich Przodków. Dziękuje za wszystkie otrzymane łaski, za otrzymane miłosierdzie. Sylwia
Iwona dnia 22 kwietnia 2020 o 11:08:
Matko Miłosierdzia, dziękuję za Twoją obecność każdego dnia. Proszę Cię o łaskę zdrowia dla wszystkich potrzebujących w mojej rodzinie.
Julia dnia 21 kwietnia 2020 o 14:16:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za wszystkie otrzymane łaski. Błagam, wyproś nam u Boga Wszechmogącego dar poczęcia i urodzenia zdrowego dziecka. Julia i Krzysztof
Małgorzata dnia 20 kwietnia 2020 o 21:19:
Pani Ostrobramska, upadam do Twych stóp błagając o łaskę powrotu do zdrowia, proszę nie opuszczaj i wspieraj. Dziękuję za Twa opiekę i pomoc każdego dnia. Matko Miłosierdzia, broń od złego.
Babcia dnia 20 kwietnia 2020 o 21:14:
Matko Boża Miłosierdzia, Twojej matczynej opiece oddaję mojego wnuczka Antosia . Matko błogosław i wyjednaj łaskę powrotu do zdrowia. Dziękuję z serca za Twą opiekę i troskę, proszę nie opuszczaj i wspieraj.
Twoja Czcicielka dnia 20 kwietnia 2020 o 21:09:
Matko Boża Miłosierdzia, pod Twoją opiekę oddaję panią Marię, prosząc o łaskę powrotu do zdrowia . Wspieraj i nie opuszczaj jej w tych trudnych chwilach.
Rodzina dnia 17 kwietnia 2020 o 13:55:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękujemy Ci za otrzymane łaski wspieraj nas w trudnych chwilach i błogosław całej rodzinie. A zmarłym daj radość życia wiecznego.
. dnia 16 kwietnia 2020 o 21:13:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej..
Grzegorz dnia 15 kwietnia 2020 o 17:55:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski i Twoją opiekę. Proszę o wyjednanie łaski zdrowia duszy i ciała dla mojej rodziny. Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Joanny.
Sylwia dnia 15 kwietnia 2020 o 11:16:
Matko Miłosierdzia, proszę Cię abym doświadczyła Boga żywego, działającego z całą swoją mocą. Proszę o oddalenie, usuniecie, tego wszystkiego, co nie pozwala mi otrzymać łask, o które się modlę. Matko Miłosierdzia, Ja Ciebie i Twojego Syna Jezusa,o to wszystko proszę i jednocześnie za to wszystko Wam dziękuję. Sylwia
Twój czciciel dnia 15 kwietnia 2020 o 08:19:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony oraz dla Katarzyny. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece. Twój czciciel
Iwona dnia 15 kwietnia 2020 o 04:31:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski i Twoją opiekę. Proszę o wyjednanie łaski zdrowia duszy i ciała dla mojej rodziny.
Rodzina dnia 14 kwietnia 2020 o 17:20:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o łaskę zdrowia, Twojej opieki, Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask dla Tadeusza i Teresy.