Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
910 wpisów.
Czciciel dnia 28 lipca 2021 o 10:44:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o łaskę nawrócenia dla Anny, Zygmunta, Darka, Łukasza, Witolda i Marka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece. Twój czciciel
Joanna dnia 27 lipca 2021 o 14:48:
Matko Miłosierdzia, zawierzam Tobie Nas Wszystkich; moje małżeństwo, dzieci, męża, wnuków, synową, teściową, siostry z rodzinami, wszystkich, za których zawsze się modlę, wszystko, co tak trudne do rozwiązania po ludzku. Proszę Cię Matko o życie wieczne dla rodziców i dla wszystkich dusz czyśćcowych.
Joanna dnia 27 lipca 2021 o 14:46:
Matko Miłosierdzia, błagam o pozytywne rozwiązanie trudnej sprawy.
Maria dnia 26 lipca 2021 o 16:40:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za otrzymane łaski. Wspieraj nas w dalszych drogach życia, pomóż rozwiązać problem w rodzinie, a zmarłym rodzicom wypraszaj życie wieczne.
Czcicielka dnia 21 lipca 2021 o 15:57:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie łaski. Proszę Cię w intencji Antosia o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski.
Robert dnia 13 lipca 2021 o 23:25:
Matko Miłosierdzia, prosimy o pomyślny zabieg dla mojej żony Moniki.
Twoja Czcicielka dnia 13 lipca 2021 o 19:56:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o zdrowie, potrzebne łaski i szczęśliwą operację dla Aleksandry.
Czciciel dnia 13 lipca 2021 o 19:40:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o łaskę nawrócenia dla siostry i siostrzenicy. Wyproś miłosierdzie Boże dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece. Twój czciciel
Mama dnia 12 lipca 2021 o 17:01:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, prosze o łaske uzdrowienia duszy i ciała dla Joanna I umocnienie wiary moich dzieci. Dziekuje za opiekę.
mama dnia 6 lipca 2021 o 17:03:
Matko Miłosierdzia, błagam, zanoszę modlitwy, o zdrowie dla moich dzieci. Tylko w Tobie nasza nadzieja.
Sylwia dnia 6 lipca 2021 o 16:10:
Królowo Miłosierdzia, proszę o uwolnienie, uzdrowienie z mojej choroby, o uwolnienie od przekleństwa i wszelkiego zła. Proszę, aby włosy przestały mi wychodzić i zaczęły w bardzo szybkim, cudownym tempie odrastać. Proszę o całą moc Ducha Świetego, o całą łaskę i miłość Bożą, we mnie, w tej intencji. Sylwia
Czciciel dnia 4 lipca 2021 o 21:46:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o szczęśliwą operację dla Aleksandry. Wyproś również łaskę życia wiecznego dla zmarłych, których polecam Twojej matczynej opiece. Twój czciciel
Julia dnia 29 czerwca 2021 o 23:09:
Matko Boża Miłosierdzia, jesteśmy Ci wdzięczni za wszelkie łaski. Wyproś nam u Boga Wszechmogącego cud potomstwa. Julia i Krzysztof
Czciciel dnia 28 czerwca 2021 o 21:13:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o łaskę nawrócenia się dla siostry i siostrzenic. Wyproś również łaskę życia wiecznego dla zmarłych, których polecam Twojej Matczynej opiece. Twój czciciel
Zbigniew dnia 27 czerwca 2021 o 14:23:
Matko Boża Milosierdzia, dziekuję za opiekę i proszę o Boże miłosierdzie dla Rafała i jego rodziny.
Twoja czcicielka dnia 22 czerwca 2021 o 15:36:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o potrzebne łaski dla Doroty i szczęśliwą operację dla niej.
Krystyna dnia 15 czerwca 2021 o 21:00:
Matko Miłosierdzia, Twojej opiece powierzamy Bogusława z Leżajska i Jego rodzinę, wypraszaj im potrzebne dary Ducha Św., pomóż rozeznać i wypełnić wolę Bożą.
Grupa modlitewna dnia 15 czerwca 2021 o 20:54:
Matko Boża Miłosierdzia! Dziękujemy za życie i piękne i ofiarne kapłaństwo Twojego wielokrotnego pielgrzyma ks. prałata Mariana Rajchla, który w tym tygodniu obchodziłby jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Dziękujemy, że postawiłaś Go na naszej drodze i za wszystko, co wniósł w nasze życie. Wyproś Mu Matko u Swojego Syna wieczny pokój w Niebie.
Czciciel dnia 14 czerwca 2021 o 20:09:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o potrzebne łaski dla siostry i siostrzenic, o łaskę zdrowia dla żony, dla Józefy, Kasi, Łukasza i Doroty oraz o pomyślną operację dla Niej. Wyproś również łaskę życia wiecznego dla zmarłych, których polecam Twojej Matczynej opiece. Twój czciciel
Sylwia dnia 9 czerwca 2021 o 15:20:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za wszystkie Twoje łaski. Zawierzam Ci wszystkie moje intencje. Wyproś u swojego Syna, Jego łaskę. Niech za Twoim wstawiennictwem i przez Twojego Syna odczuwalnie doświadczę w moich intencjach skuteczne błogosławieństwo Boga żywego, miłosiernego i wszechmogącego. Bóg zapłać. Sylwia.