Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
692 wpisy.
Julia dnia 27 maja 2020 o 09:23:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski. Błagam, wyproś nam u Boga Wszechmogącego dar poczęcia i urodzenia zdrowego dziecka. Julia i Krzysztof
Elżbieta dnia 26 maja 2020 o 21:50:
Matko Boża Miłosierna, powierzam Twojej opiece mojego męża. Proszę gorąco o zdrowie dla niego i pomoc w pracy podczas wyjazdu za granice.
MARIA dnia 26 maja 2020 o 21:42:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za otrzymane łaski i proszę gorąco wypraszaj u Jezusa Miłosiernego zdrowie, dary Ducha Świętego i dobre wyniki badań dla Marii. Proszę Cię tez o dobre relacje w rodzinie.
R dnia 26 maja 2020 o 18:33:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski i Twoją opiekę. Proszę o wyjednanie łaski zdrowia duszy i ciała dla mojej rodziny.
R dnia 26 maja 2020 o 18:33:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski i Twoją opiekę. Proszę o wyjednanie łaski zdrowia dla Tadeusza i Teresy.
Maria dnia 25 maja 2020 o 13:00:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o radość życia wiecznego dla moje mamy z okazji Dnia Matki. Polecam ją Twojemu miłosierdziu.
Twój czciciel dnia 25 maja 2020 o 10:32:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, za dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony oraz dla Katarzyny. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej Matczynej opiece. Twój czciciel
. dnia 23 maja 2020 o 21:07:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej.
Julia dnia 20 maja 2020 o 09:08:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za wszystkie otrzymane łaski. Błagam, wyproś nam u Boga Wszechmogącego dar poczęcia i urodzenia zdrowego dziecka. Julia i Krzysztof
Sylwia dnia 20 maja 2020 o 08:27:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o cud całkowitego uzdrowienia dla mnie. Oraz o cud całkowitego uzdrowienia dla mojego Ojca Walentego. Maryjo, wybłagaj u Twego Syna łaskę przebaczenia za grzechy moje, mojej Rodziny i zmarłych Przodków. Proszę o cud we wszystkich intencjach, które noszę w swoim sercu. Dziękuje za wszystkie otrzymane łaski. Bóg zapłać.
Twój czciciel dnia 20 maja 2020 o 07:40:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony oraz dla Katarzyny. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej Matczynej opiece. Twój czciciel
Wieslawa dnia 13 maja 2020 o 10:59:
Matko Boża Miłosierdzia, polecam Twej szczególnej opiece Aleksandrę oraz Tymoteusza. Dziękuję za otrzymane łaski i proszę o miłosierdzie na dalszą drogę życia dla całej mojej rodziny.
Czcicelka. dnia 11 maja 2020 o 17:05:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o dobry przebieg zagrożonej ciąży, o szczęśliwe rozwiązanie. Chroń Maryjo moją rodzinę i wypraszaj potrzebne łaski.
Twój czciciel dnia 11 maja 2020 o 09:29:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony oraz dla Katarzyny. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej Matczynej opiece. Twój czciciel
Sylwia dnia 6 maja 2020 o 14:32:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę o całkowite uzdrowienie dla mnie. Proszę także o uzdrowienie dla mojego ojca Walentego. O przemianę serca dla mojej matki Marii. Proszę w intencjach, tych wszystkich, których spotykam na mojej drodze życia. Proszę we wszystkich moich intencjach, które noszę w sercu, abym doświadczyła Boga żywego, działającego z całą mocą i siłą. Proszę o cud we wszystkich moich intencjach. Sylwia
Iwona dnia 6 maja 2020 o 09:25:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci, że jesteś ze mną. Proszę Cię o pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw w mojej rodzinie.
Julia dnia 6 maja 2020 o 09:14:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękujemy Ci za wszystkie otrzymane łaski. Błagamy, wyproś nam u Boga Wszechmogącego dar poczęcia i urodzenia zdrowego dziecka. Julia i Krzysztof
Małgorzata dnia 6 maja 2020 o 08:33:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i Twoją opiekę nad Aliną, nad całą jej rodziną, a szczególnie polecam jej wnuczkę w szóstą rocznicę urodzin. Proszę też w ich intencjach ukrytych w sercu. Maryjo, proszę za całą moją rodziną, upraszaj potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i proszę opiekuj się nami. Proszę też w intencjach Panu Bogu wiadomych i ukrytych w sercu.
Twój czciciel dnia 5 maja 2020 o 15:16:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję Ci za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony oraz dla Katarzyny. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla mojej mamy, którą polecam Twojej Matczynej opiece. Twój czciciel
Córka dnia 5 maja 2020 o 07:57:
Matko Miłosierdzia, pragnę prosić Cię o oczyszczenie z win, przebaczenie oraz wieczny odpoczynek i błogosławiony pokój dla Stanisławy.