Kościół: Nowenna nieustająca do Matki Bożej Miłosierdzia

Cześć oddajemy Ci, Matko Chrystusowa, Nasza Pani. Jak Ojcowie nasi, tak i my gromadzimy się przed Twoim łaskawym Obliczem. Z wysokości ołtarza patrzą na nas Twoje Matczyne Oczy.

Pozwól i nam, Matko, podnieść ufne spojrzenie ku Tobie. Pozwól na to szczególnie tym, którym ciężko na sercu, ludziom spracowanym, zmęczonym, chorym, słabym. Swoim możnym Orędownictwem przeprowadź do Serca Bożego braci naszych, którzy zboczyli z drogi wiary i przykazań, a uproś wszystkim łaskę, by żyli jak dzieci Boże.

Wstawiaj się za nami, osłaniaj naszą młodzież i dzieci, bądź Panią naszych ognisk rodzinnych, otaczaj opieką wszystkie miejsca pracy, czuwaj nad naszymi drogami, wyjednaj nam moc wiary, bezpieczeństwo, pomyślność w poczynaniach, radość, nadzieję i pokój.

Strzeż nas wszystkich: naszych biskupów, kapłanów i cały lud wierny. Uproś błogosławieństwo naszej Ojczyźnie. Niech Twoja dobroć i Twoje miłosierne pośrednictwo skierują myśli i czyny nasze do Jezusa, Syna Twego a naszego Odkupiciela, abyśmy, tak jak Ty, wszystko czynili dla Niego. Amen.

Oryginalny wizerunek Matki Bożej w Ostrej Bramie zdobi srebrny półksiężyc z wygrawerowanym napisem podziękowania za wysłuchanie próśb, złożony jako wotum w 1849 r. W naszym Kościele Matce Bożej ofiarował taki półksiężyc w 2010 roku Kazimierz K. Jest to znak wdzięczności Bogu za życie i zdrowie. Obok ołtarza jesz szereg wot, złożonych Matce Bożej za wysłuchane modlitwy.

W każdą środę wieczorem włączamy przekazane intencje w nabożeństwo nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia
17.30 –  nowenna w kościele a następnie Msza Święta
20.30 – audycja radiowa z modlitwą Koronki do Matki Bożej Miłosierdzia – www.radiofara.pl, telefo do studia w Jarosławiu 16 621 65 15

Koronka do Matki Bożej Miłosierdzia:

Na początku:
Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj. Do Ciebie wołamy, wygnańcy synowie Ewy. Do Ciebie wzdychamy, jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto Orędowniczko nasza, Twoje miłosierne oczy na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo.

Na dużych paciorkach:
Maryjo, Matko łaski i Matko Miłosierdzia, broń nas od nieprzyjaciół i przyjmij w godzinę śmierci (1 raz).

Na małych paciorkach:
Maryjo, Matko Miłosierdzia, uproś nam miłosierdzie u Syna swojego (10 razy).

Na zakończenie:
Najmiłosierniejsza Matko, otwierasz przed nami, , szeroko swe ramiona i wyciągasz ręce pełne wszelkich łask i darów. Twoje serce matczyne pragnie nas obdarzyć wszystkim, czego potrzebujemy. Zachęcone tą dobrocią z ufnością zwracamy się do Ciebie. Uproś nam, Matko, wszystko to, co jest nam potrzebne, a przede wszystkim spraw swym możnym pośrednictwem, abyśmy strzegły czystości i niewinności, wiernie i wytrwale pielęgnowały dziecięcą miłość ku Tobie, a w sercu nosiły obraz serca Twojego Syna. Niech to Serce nas broni, kieruje nami i zaprowadzi nas do światłości wiecznej. Amen.

Módl się razem z nami…

Dodaj nowy wpis

 
 
 
 
*Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
Wpis pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez moderatora.
723 wpisy.
Elżbieta dnia 1 lipca 2020 o 10:25:
Matko Miłosierdzia, wyproś potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Ireneusza z okazji imienin.
Twój czciciel dnia 1 lipca 2020 o 07:42:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, za dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony oraz dla Katarzyny. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej Matczynej opiece. Twój czciciel.
Julia dnia 30 czerwca 2020 o 21:03:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękujemy Ci za otrzymane łaski. Wyproś nam u Boga Wszechmogącego dar poczęcia i urodzenia zdrowego dziecka. Julia i Krzysztof
Rodzina dnia 30 czerwca 2020 o 20:40:
Matko Miłosierdzia, dziękujemy Ci za wszystkie otrzymane łaski, prosimy o zdrowie Boże błogosławieństwo i dalszą opiekę dla rodziny Kruba, Żyła, Wicherek, Żołyniak.
Rodzina dnia 30 czerwca 2020 o 20:38:
Matko Miłosierdzia, dziękuję Ci za otrzymane łaski i Twoją opiekę. Proszę o wyjednanie łaski zdrowia dla Tadeusza i Teresy.
Rodzina dnia 30 czerwca 2020 o 20:36:
Matko Boża Miłosierdzia, wyproś u Boga zdrowie dla Józefy.
. dnia 27 czerwca 2020 o 20:48:
Matko Boża Miłosierdzia, proszę Cię o potrzebne łaski dla Elżbiety. Wypraszaj jej dobre zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz spraw, aby wycofała się z niewłaściwej decyzji życiowej. .
Zbigniew dnia 25 czerwca 2020 o 22:28:
Matko Miłosierdzia, dziękuję za opiekę i proszę o Boże miłosierdzie dla Zbigniewa i osób bliskich.
Krystyna dnia 24 czerwca 2020 o 13:33:
Matko Miłosierdzia, Tobie powierzam śp. Janinę w dniu imienin oraz śp. Henryka z okazji Dnia Ojca prosząc o życie wieczne z Bogiem dla nich
Julia dnia 24 czerwca 2020 o 07:40:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękujemy Ci za otrzymane łaski. Wyproś nam u Boga Wszechmogącego dar poczęcia zdrowego dziecka. Julia i Krzysztof
Twój czciciel dnia 24 czerwca 2020 o 07:38:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony oraz dla Katarzyny. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej Matczynej opiece. Twój czciciel.
Teresa dnia 23 czerwca 2020 o 17:08:
Matko Miłosierdzia, dziękujemy za wysłuchanie naszej prośby i uleczenie Maksymiliana Mikołaja z 6-cio miesięcznej śpiączki i za odzyskanie mowy i władzy w nogach. Wdzięczni Twoi Czciciele
Czcicelka. dnia 22 czerwca 2020 o 14:10:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski, za Twoje wstawiennictwo i opiekę. Proszę Cię bardzo w intencji Panu Bogu wiadomej w trudnej sprawie.
Małgorzata dnia 17 czerwca 2020 o 09:47:
Królowo Miłosierdzia, proszę o pokój serca dla członków rodziny i uwolnienie z sideł zła, by Pan Jezus był Królem w naszym domu. O łaskę uzdrowienia wewnętrznego.
Twój czciciel dnia 17 czerwca 2020 o 07:56:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękuję za Twoją miłość, za dobroć, za niezawodną pomoc i opiekę. Bardzo proszę o wyjednanie zdrowia i potrzebnych łask dla mojej żony oraz dla Katarzyny. Proszę również o pomoc w nawróceniu i uwolnieniu od uzależnień mojej siostrzenicy Aleksandry, o potrzebne łaski na nowej drodze życia dla chrześniaka oraz o wyproszenie miłosierdzia Bożego dla zmarłych, których polecam Twojej Matczynej opiece. Twój czciciel
Małgorzata dnia 17 czerwca 2020 o 06:39:
Matko Boża Miłosierdzia, Tobie polecam Alę z okazji imienin i proszę o Boże błogosławieństwo, zdrowie, siły oraz o łaski, których najbardziej potrzebuje. Proszę też w intencjach, które nosi w swym sercu oraz za całą rodzinę. Maryjo, opiekuj się nimi i chroń. Maryjo, proszę też w intencji moich rodziców, o ulgę w cierpieniu i proszę upraszaj łaski, których najbardziej potrzebują, a także dla mnie i dla mojego rodzeństwa i ich rodzin. Proszę o pokój serca. Matko Miłosierdzia, polecam też Twojej opiece Tomasza, Macieja, Tadeusza, Stanisława, Martę, Anetę, Madzie, Marka, Tomasza, Czesławę i proszę o łaskę nawrócenia, a dla uzależnionych o łaskę uzdrowienia i uwolnienia. W intencjach Panu Bogu wiadomych. Proszę Cię Maryjo za personel medyczny, o potrzebne łaski i o ochronę przed chorobą. Proszę o szczęśliwy przebieg badań. O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla ks. Dariusza. Maryjo, proszę chroń od zła wszelkiego wszystkich, których polecam w modlitwach i tych których Pan postawił na drodze mojego życia.
Elżbieta dnia 16 czerwca 2020 o 21:21:
Matko Miłosierdzia, z całego serca dziękuję za Twoje wstawiennictwo u naszego Pana Jezusa Chrystusa i wypraszane łaski. Proszę Cię o pomoc i światło Ducha Świętego dla Huberta w sesji egzaminacyjnej.
Elżbieta dnia 16 czerwca 2020 o 21:14:
Matko Miłosierdzia wypraszaj potrzebne łaski dla Aliny, która wczoraj obchodziła imieniny. Proszę wspieraj ja pomocą w służbie Bogu i ludziom.
Elżbieta dnia 16 czerwca 2020 o 21:05:
Matko Miłosierdzia, prosimy o potrzebne łaski dla siostry benedyktynki- Jolanty z okazji imienin oraz o Boże błogosławieństwo, zdrowie i siłę w codziennej służbie.
Julia dnia 16 czerwca 2020 o 12:57:
Matko Boża Miłosierdzia, dziękujemy za otrzymane łaski. Wyproś nam u Boga Wszechmogącego dar poczęcia zdrowego dziecka. Julia i Krzysztof