W poniedziałek o 16:00 rozpoczniemy w naszym kościele godzinne czuwanie przy Sercu Pana Jezusa, a o 17:00 wyruszy od nas do Kolegiaty uroczysta i barwna procesja z kopią naszego Obrazu. Będzie to równocześnie zwieńczenie obchodów 700 lecia powstania pierwszego kościoła  w Jarosławiu. Msza Święta o 18:00 będzie sprawowana pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala.

  1. 17 września przypada kolejna rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy o ofiarach Golgoty Wschodu.  Obchody Dnia Sybiraka dopiero we wtorek od 10:00 w Kolegiacie.
  2. Trzecia niedziela września to Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Zachęcamy do korzystania z nich z coraz większym dystansem i gorąco dziękujemy za całoroczne wsparcie Radia Fara.
  3. W ramach Jarmarku czeka nas od 12:30 przegląd sceniczny: najpierw młodzieżowa orkiestra dęta z Tryńczy, potem zespoły wokalno-muzyczne z Leżajska i Biłgoraja, a na koniec Jagiellanie i Akademicy.
  4. Wczoraj i dzisiaj realizujemy na terenie naszego Opactwa zadanie publiczne pod nazwą "„Żywe Dziedzictwo – Aleksander Fredro” - Europejskie Dni Dziedzictwa 2023 w Jarosławiu". Zostało ono dofinansowane ze środków budżetowych województwa podkarpackiego oraz Gminy Miejskiej Jarosław.
  5. Jutro święto św. Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży. Dzień imienin ks. Stanisława Zbojnowicza. Przy tej okazji dziękujemy Mu za wytrwałą troskę o naszą świątynię, za wierność w posłudze konfesjonału i za każdy inny przejaw duszpasterskiej gorliwości.
  6. W tym tygodniu w liturgii wspomnimy męczenników z Korei, świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelistę oraz św. Ojca Pio z Pietrelciny.