1. Dzisiaj z inicjatywy Papieża Franciszka przeżywamy w Kościele po raz trzeci Niedzielę Słowa Bożego. Szczególny dzień, który ma nam przypomnieć o wartości czytania i rozważania Pisma Świętego - dla pogłębiania wiary i zaufania Bogu.
 1. Jutro comiesięczna Msza Święta w intencji Ojczyzny i Kościoła, na którą zaprasza Ruch Kultury Chrześcijańskiej “Odrodzenie”. Po niej spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków tego ruchu.
 2. Pojutrze wspomnienie liturgiczne św. Franciszka Salezego - biskupa i doktora Kościoła, jednego z patronów Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 3. We środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła - zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nazajutrz Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
 4. Przypominamy: kto w tych dniach uczynił lub jeszcze uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (np. modlitwa, post, jałmużna, studium, posługa liturgiczna itp.) i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. Obchody Międzynarodowych Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu przyjmują także w tym roku formę symboliczną. W naszym Opactwie zapalenie zniczy w piątek od 10:30 w domyślnym miejscu straceń pod murem. Polecimy Panu Bogu ofiary i ich oprawców.
 6. Za tydzień po sumie, czyli o 12:30, koncert kolęd w wykonaniu nowego zespołu uwielbienia o nazwie Fides. Zapraszamy. Muzycy chcą przy tej okazji wesprzeć dwuletniego Frania z Przemyśla, który zachorował na SMA i potrzebuje terapii genowej.
 7. Do końca kwietnia w naszej recepcji można rozliczać PITy za rok miniony z możliwością odliczenia półtorej procenta. Dziękujemy za wszystkie inne ofiary składane na utrzymanie kościoła.
 8. W tym tygodniu z inicjatywy Anglików zostanie skompletowany kolejny transport na Ukrainę zawierający 10 agregatów prądotwórczych, dwadzieścia pieców na drewno, kilkaset ciepłych koców i upominki dla dzieci.
 9. Ojcowie dominikanie zapraszają na katechezy przedmałżeńskie, które rozpoczną się w połowie lutego. Obowiązują zapisy.
 10. Kawiarenka serwuje dzisiaj podobnie jak przed tygodniem: PIEROGI, PIELMIENI I CZEBUREKI oraz sernik.
 11. Osoby, których intencje będą odprawiane w tym tygodniu w kaplicy sióstr benedyktynek, proszone są o kontakt w na nasz numer 16 621 52 24.

Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu UKRAINA przekazywaną na konto: 58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 * Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR