Szef Kuchni informuje, że Kawiarenka Benedyktyńska w sezonie turystycznym otwarta jest codziennie od 11:00 do 17:00.

Gwarantowana pyszna kawa i domowe wypieki oraz inne okolicznościowe potrawy.

Kawiarenka od tego roku przyjmuje też płatności Blikiem.

Z kolei Dyrektor Domu Pielgrzyma ogłasza, że w dniach 4-18 listopada organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe w Meksyku. Bliższe informacje i zapisy pod nr. 604 958 242.

  1. Maj jest miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. „Majówki" - nabożeństwa odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Sercem tego nabożeństwa jest Litania Loretańska, którą warto odmawiać w maju, nawet gdy nie możemy brać udziału w jej śpiewie. Do naszego kościoła zapraszamy w dni powszednie o 17:30. W niedziele i święta godzinę wcześniej.
  2. Jutro uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski, współpatrona naszej świątyni. Pamiętajmy w modlitwie o osobie i posłudze pasterskiej solenizanta ks. bpa Stanisława Jamrozka.
  3. W sobotę wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej. 
  4. Zapraszamy czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa na Ogólnopolską Pielgrzymkę, która odbędzie się 17 czerwca 2023 r. w Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Zgłoszenia w zakrystii lub w recepcji.
  5. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”, Są dostępne także ostatnie numery dwumiesięcznika „Trwajcie w miłości!”.
  6. Prezeska kongregacji Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny mniszek benedyktynek w Polsce prosi o ogłoszenie, że 13 maja o godz. 11:00 celebrans odprawi w naszym kościele Mszę Świętą, po której poświęci mikołajkowe przedszkole. Po Eucharystii możliwość dokładnego zwiedzenia przedszkola, co na co dzień nie jest możliwe.
  7. Przypominamy, że w zakrystii posiadamy nowość - tak zwaną kartę wpłatniczą - która umożliwia każdemu posiadaczowi smartfonu przekazanie od ręki ofiary na utrzymanie i remonty naszego kościoła. W taki sam sposób - nie mając przy sobie pieniędzy - można przekazywać dobrowolne ofiary przy okazji zamawiania intencji mszalnych. Idziemy z postępem.

 

Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu UKRAINA przekazywaną na konto: 58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 * Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR

Klikając obrazek poniżej możesz w inny sposób przesłać ofiarę na rzecz uchodźców lub osób, które pozostały na Ukrainie:

300 400