1. We wtorek o 17:30 nabożeństwo wotywne do św. Michała Archanioła.
  2. W piątek św. Scholastyki – pierwszej benedyktynki i matki duchowej wszystkich wspólnot benedyktyńskich.
  1. W sobotę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i jednocześnie Międzynarodowy Dzień Chorego.
  2. Msza Świeta u nas połączona z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10:00. Pół godziny wcześniej możliwośc spowiedzi. Rodziny lub sąsiadów  prosimy w miarę możliwości o  pomoc w dotarciu do kościoła osobom starszym i doświadczonym cierpieniem.
  3. Pamiętajmy, że indywidualna Spowiedź, Komunia Święta i Sakrament Namaszczenia możliwe są zawsze w domu chorego po zgłoszeniu - nawet telefonicznym - we własnej parafii.
  4. Od wczoraj w naszym Opactwie odbywa się Mistrzowski Kurs Wokalny z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z Warszawy. Zapraszamy na dwa koncerty finałowe: uczestnicy zaprezentują utwory świeckie w piątek w Sali Lustrzanej Kamienicy Attavantich, natomiast utwory sakralne w naszej świątyni w sobotę po wieczornej Mszy Świętej - czyli obydwa o 18:00.
  5. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1,5 % swego podatku na rzecz naszego Opactwa.
  6. Naszym Siostrom przelaliśmy na konto kwotę tysiąc sześciuset złotych zebranych na tacę w czwartek podczas Dnia Życia Konsekrowanego.
  7. Za 10 dni tłusty czwartek. Kawiarenka Benedyktyńska przyjmuje od dzisiaj zamówienia na pączki z różą, a tymczasem serwuje swoje serniki.
  8. Znikła szopka, choinki i inne świąteczne dekoracje. Dziękujemy panu Marcinowi, panu Zbyszkowi, dwóm siostrom - bynajmniej nie zakonnym, naszym pracownikom i innym wolontariuszom za ich przygotowanie i za bardzo żmudne zabezpieczenie oraz zmagazynowanie na następny rok. Inspirowały one tak wiele osób przez kilka tygodni do bożonarodzeniowej zadumy i - jak ufamy - cieszyły Niebo. Bóg zapłać!