1. Jutro comiesięczna Msza Święta w intencji Ojczyzny i Kościoła - odprawi ją ks. Jan Jagustyn. 
 2. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie formacyjne Arcybractwa Straży Honorowej Serca Pana Jezusa. 
 3. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej.
 1. Porządek Mszy Świętych: 7:00; 10:00 i 17:30. Na każdej poświęcenie gromnic. 
 2. W ten dzień w kościele Królowej Polski po Mszy Świętej o 9:30 ciekawe spotkanie z panem Tadeuszem i panią Janiną rodzicami obecnego Prezydenta Andrzeja Dudy.
 3. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego oraz imieniny naszego Księdza Proboszcza i ks. Mariana Podolca, obecnie w Husowie. Składka przeznaczona dla naszych sióstr benedyktynek.
 4. Od piątku nie śpiewamy kolęd i rozbieramy świąteczne dekoracje.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie od 9:30 do 11:00.
 6. W czwartek wieczorem Godzina Święta Straży Honorowej NSPJ połączona z modlitwami za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. 
 7. W pierwszy piątek od 19:00 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie zakończone dodatkową Eucharystią o 21:00. 
 8. W pierwszą sobotę od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. Dzisiaj przy wyjściu wspieramy działalność Radia Fara. Natomiast w zakrystii można się po raz ostatni zaopatrzyć w kalendarze z pejzażami pana Wacława Kochanowicza.
 10. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1,5 % swego podatku na rzecz naszego Opactwa. KRS na stronie internetowej opactwo.pl, można też zapytać o niego telefonicznie. Pomagamy nadal w rozliczeniach podatkowych.
 11. Siostry Niepokalanki rozpoczynają nabór do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi przy ul. Głębokiej 1 w Jarosławiu. Zapraszają na „Dzień Otwarty” w najbliższą sobotę od 14.00. Szczegółowe informacje na plakacie, na ulotkach w naszym przedsionku oraz w internecie.
 12. Polecamy lekturę nowych numerów tygodników katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

 

Nasza aktualna oferta dla uchodźców i dla osób dotknietych wojną:

Kliknij!

 

Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu UKRAINA przekazywaną na konto: 58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 * Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR