1. Dzisiaj w naszej diecezji święcenia diakonatu, a w sobotę święcenia kapłańskie.
  2. We wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatnia już w tym roku majówka.
  3. W ten sam wieczór – czyli w przeddzień Dnia Dziecka – w naszym parku darmowe pizze: najpierw dla naszych gości z Ukrainy i ich gospodarzy z miasta i okolic, następnie dla sponsorów i wolontariuszy. Każdy z nas tu obecnych pomógł uchodźcom, choćby przez złożenie ofiary na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie naszego Opactwa. Pizza jest dobra, pieczona na miejscu w mobilnym piecu. Przed miesiącem zjedliśmy przy podobnej okazji 300 sztuk, a zatem i we wtorek dla nikogo nie zabraknie. Zapraszamy od 18:30.
  4. W środę modlić się będziemy za wszystkie dzieci. O 17:30 pierwsze nabożeństwo czerwcowe połączone oczywiście z nowenną maryjną.
  5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Dodatkowo przez cały tydzień przygotowujemy się wieczorami na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
  6. W I czwartek po Mszy wieczornej adoracyjna Godzina Święta prowadzona przez członków Straży Honorowej NSPJ.
  7. W I piątek dodatkowo od 19:00 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne – w tym od 21:00  Msza Święta. Wszystko oczywiście transmitowane przez Radio I Telewizję FARA. 
  8. Nazajutrz I sobota miesiąca i od 9:15 tradycyjne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zakończy się Eucharystią w tej intencji o 10:00.
  9. W przyszłą niedzielę Kościół świętuje uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy paschalny okres wielkanocny. W sobotę wieczorem rozpocznie się w naszej świątyni całonocne czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego. Początek o 21:00 Różańcem, przed 22:00 Msza Święta, od północy do 5:00 rano adoracja.
  10. Wychodząc z kościoła możemy wesprzeć jarosławską rozgłośnię Radia Fara.
  11. Od powietrza, głodu, ognia i wojny – Wybaw nas Panie!

Dziękujemy za pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu UKRAINA przekazywaną na konto: 58 9096 0004 2001 0042 7517 0001 * Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław * Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR