1. W specjalnym komunikacie skierowanym do diecezjan Ksiądz Arcybiskup przekazuje wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej. (czytaj całość)
 1. Kawiarenka Benedyktyńska na koniec karnawału zaprasza dziś na serniki, kremówki i na niespodziankę.
 2. Na konto Caritas Polska przelaliśmy 1860 zł. zebrane tydzień temu w naszym kościele dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”. Cały Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Wiele osób rezygnuje w tym czasie z picia alkoholu czy też próbuje zaprzestać palenia tytoniu. 
 4. Zachęcamy osoby uwikłane w problemie alkoholowym, szukające pomocy dla siebie lub dla swoich bliskich czy znajomych do kontaktu ze wspólnotami Anonimowych Alkoholików. Jedna z nich spotyka się w każdy piątek wieczorem w naszym Opactwie.
 5. Od środy do niedzieli przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.
 6. W środę Popielec i początek pięknego okresu wielkiego postu. Msze Święte w kościele z posypaniem głów popiołem o 7:00, o 10:00 i po nowennie maryjnej o 17:30.
 7. W tym dniu zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znaku łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. 
 8. W Środę Popielcową – specjalny post: przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie), obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku niezwiązani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty. 
 9. Zachęcamy do spowiedzi – warto skorzystać z daru odpuszczenia grzechów już na początku okresu Wielkiego Postu, aby ten czas przeżyć w łasce uświęcającej, w bliskości z Panem Bogiem. U nas okazja do spowiedzi trzykrotnie w ciągu każdego dnia. Spowiedź dodatkowa od 9:30 do 11:00.
 10. W kościele Królowej Polski od środy na każdej Mszy Świętej rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne prowadzone przez naszego biskupa Krzysztofa Chudzio. W ten sam dzień rekolekcje wielkopostne rozpoczną się także w parafii na Kolonii Oficerskiej.
 11. We wszystkie piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o 17:30, a w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Za obydwa nabożeństwa zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ekstremalna Droga Krzyżowa za cztery tygodnie.
 12. Pierwszy piątek Wielkiego Postu jest również ustanowiony Dniem Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego.
 13. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem, aby piątek 24 lutego był także dniem modlitwy w intencji ofiar wojny na Ukrainie. Natomiast niedziela 26 lutego dniem zbiórki prowadzonej przez Caritas na pomoc ofiarom wojny.
 14.  Z kolei w odpowiedzi na apel płynący z Niepokalanowa, po roku trwania wojny, wracamy do nowennowej modlitwy o pokój. Zaczniemy we wtorek wieczorem.