1. W najbliższą niedzielę na każdej Mszy Świętej modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o bezpieczeństwo dla kierujących i podróżujących po naszych drogach. 
  1. Niedziela za tydzień to także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.
  2. W tym tygodniu wspomnienia wielu świętych. W środę bł. Czesława, w piątek św. Marii Magdaleny, w sobotę św. Brygidy Szwedzkiej - Patronki Europy.
  3. Od piątku w naszym domu mają miejsce wakacyjne rekolekcje rodzin oazowych z całej Polski. Blisko sześćdziesiąt osób - w tym dwadzieścia dwoje dzieci. Będą u nas przez dwa tygodnie.
  4. Ponieważ część z nich mieszka u sióstr, zachowaliśmy u nas trzynaścioro uchodźców, a piętnastoma opiekujemy się w dwóch domach poza opactwem. Nadal jesteśmy otwarci na propozycje kwater, ponieważ niemal każdego dnia zgłasza się ktoś z Ukrainy poszukujący mieszkania - także odpłatnie.
  5. Wczoraj wieczorem wysłuchaliśmy pierwszego tego lata koncertu organowego. Konferansjerka była prowadzona nie tylko po polsku. Pani Swietłana zapowiedziała koncert po ukraińsku. Jest cenionym pedagogiem gry na fortepianie i pianinie - chętnie podejmie się uczenia dzieci w tej dziedzinie. Szczegóły w zakrystii. Następny koncert za dwa tygodnie.
  6. W okresie urlopów i wakacji zachęcamy do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych. W przedsionku różne wydania katolickich tygodników. Niech ziarno Słowa pada na glebę żyzną. Na szlakach wakacyjnych wędrówek niech nie zabraknie świątyń, gdzie w każdą niedzielę czeka na nas Chrystus.

 

Wsparcie finansowe naszej działalności jest możliwe na wiele sposobów. M.in. tutaj:

https://opactwo.pl/index.php/info/wspomoz-opactwo