W poniedziałek, wtorek i środę - obchodzone są w kościele dni modlitw o urodzaje i Boże błogosławieństwo (tzw. Dni krzyżowe). Ma to związek z przypadającą za tydzień uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.

  1. Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie na 17:30, w niedziele na 16:30. Godzinę wcześniej cicha adoracja.
  2. W poniedziałek to nabożeństwo połączymy z modlitwami o beatyfikację służebnicy Bożej Anny Jenke, a w środę z nowenną maryjną.
  3. We wtorek święto Andrzeja Boboli pochodzącego ze Strachociny na Podkarpaciu, kapłana i męczennika, współpatrona Polski.
  4. W sobotę rocznica ingresu abp. Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Dzień wcześniej święceń biskupich jego sufragana Stanisława Jamrozka. Posługę naszych Pasterzy polecamy wspólnej modlitwie.
  5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 
  6. Dzisiaj o 20:00 w naszym Domu Rekolekcyjnym alumni piątego roku przemyskiego Seminarium Duchownego rozpoczną tygodniowe rekolekcje przed święceniami diakonatu. Tydzień później - rok starsi - przed święceniami kapłańskimi. Rekolekcje odprawiają w pełnym milczeniu – nie nawiązujmy zatem z nimi niepotrzebnych rozmów. Ogarnijmy ich już od teraz modlitewną opieką.
  7. Pan Piotr Sankiewicz nasz organista złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Ma zamiar awansować na organistę w sanktuarium maryjnym koło Rzeszowa. Módlmy się o godnego następcę.
  8. Kontynuujemy pomoc dla gości z Ukrainy. W naszym Domu Pielgrzyma przebywa nieustannie blisko 30 osób. Razem z dziesieciorgiem dzieci w wieku szkolnym przeżywamy koniec roku, martwimy się o oceny, a nawet w jednym czy drugim wypadku o promocję. Taryfy ulgowe z powodu nieznajomości języka powoli się kończą. W czwartek obsłużyliśmy już piąty transport darów na Ukrainę.
  9. Każda i każdy z Was, składając ofiarę na tacę, także wspomaga całą tę działalność. Bóg zapłać.
  10. Od powietrza, głodu, ognia i wojny - Wybaw nas Panie!