1. Maj jest miesiącem szczególnie poświęconym czci Matki Bożej. „Majówki” – nabożeństwa odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach na stałe wpisały się w krajobraz Polski. Sercem tego nabożeństwa jest Litania Loretańska, którą warto odmawiać w maju, nawet gdy nie możemy brać udziału w jej śpiewie. Do naszego kościoła zapraszamy w dni powszednie o 17:30. W niedziele i święta godzinę wcześniej.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. 
  3. Jutro przeniesiona, z racji niedzieli wielkanocnej, uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwie o osobie i posłudze pasterskiej solenizanta ks. bpa Stanisława Jamrozka, a także naszego dziekana z Wólki Pełkińskiej ks. Stanisława Woźniaka.
  4. W piątek wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej. W sobotę święto Macieja Apostoła.
  5. Zainteresowanych duchowością Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa zachęcamy do zapisu na rekolekcje formacyjne w Heluszu, które są planowane w dniach od 29 do 31 maja. Zapisy u pani Reginy. 
  6. Zachęcamy także do czytania tygodników katolickich: „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”,  w którym znajdziemy dodatek z kolejnym nagraniem Biblii w formie audio.
  7. Jak na razie maleje liczba uchodźców na przejściach granicznych, ale w naszym domu jest odwrotnie: zwiększa się – dochodząc w Opactwie do pełnej setki. Jest to związane z nasyceniem już wielu większych miast i brakiem kolejnych chętnych do przyjmowania gości z Ukrainy. My nadal – co najmniej do wakacji – trzymamy drzwi otwarte. Zachęca nas do tego Wasza hojność i pomoc, za którą przy tej okazji dziękujemy. Bóg zapłać.
  8. Od powietrza, głodu, ognia i wojny – Wybaw nas Panie!

Dziękujemy za nieustającą pomoc finansową z dopiskiem – tytułem przelewu UKRAINA przekazywaną na konto:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław; 

Bank Spółdzielczy Jarosław; Code BIC/SWIFT: POLU PL PR