1. Na 16:00 zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek na 17:30 na Drogę Krzyżową. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Pojutrze Dzień Kobiet – dobra okazja, aby – komplementem, kwiatem, małym prezentem i modlitwą – podziękować naszym Paniom za wszystko: docenić ich codzienny trud oraz niepowtarzalne zalety. Wszystkim Paniom i Pannom składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Miłosierdzia.
  3. Rozpoczęły się zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy z naszego Opactwa 25 marca. Zajrzyjmy na stronę: EDK.JAROSLAW.ORG.PL.
  4. W okresie wielkiego postu nie przystraja się kościoła kwiatami – z wyjątkiem uroczystości kościelnych. Ofiary na wystrój Bożego Grobu zaczniemy zbierać nieco później.
  5. O 20:15 kontynuujemy różaniec nowennowy transmitowany z naszego kościoła przez diecezjalne radio i telewizję FARA. W ciągu dnia dołączamy do niej litanię do św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski i patrona spraw trudnych na Wschodzie.
  6. W czasopiśmie Niedziela warto przeczytać interesującą rozmowę pt: „Pogarda Putina”. W nowym numerze „Miłujcie się” znajdziemy natomiast   wstrząsającą historia Polki, która wyszła za mąż za mężczyznę z zupełnie innego kręgu kulturowego.
  7. Kino „Na Biegunach” zaprasza na projekcję filmu: „Cud Guadalupe”.
  8. Dodatkowa Spowiedź Święta u nas codziennie od 9:30 do 11:00. Dodatkowa Msza Święta o 10:00.
  9. Przypominamy uczestniczącym w liturgii, że pomimo zniesienia ograniczenia ilości wiernych podczas nabożeństw w kościele nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką ochronną w pomieszczeniach zamkniętych.
  10. Nieustannie rozliczamy PIT-y i liczymy na Wasz jeden procent.
  11. Sprawozdanie z pomocy uchodźcom w osobnym poście.

Pomoc finansowa z dopiskiem – tytułem przelewu UKRAINA na konto:

58 9096 0004 2001 0042 7517 0001

Rektorat św. Mikołaja; ul. Benedyktyńska 5; PL 37-500 Jarosław; Bank Spółdzielczy Jarosław;

Code BIC/SWIFT: POLU PL PR