1. W czwartek św. Scholastyki – pierwszej benedyktynki i matki duchowej wszystkich wspólnot benedyktyńskich.
  2. W piątek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i jednocześnie Międzynarodowy Dzień Chorego.
  3. Jarosławskie obchody tego dnia w Kolegiacie od godz. 10:00. Modlitewne spotkanie zakończy się adoracją z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na sposób błogosławieństwa udzielanego w Lourdes.
  4. Pamiętajmy, że indywidualna Spowiedź, Komunia Święta i Sakrament Namaszczenia możliwe są zawsze w domu chorego po zgłoszeniu – nawet telefonicznym – we własnej parafii.
  5. Naszym Siostrom przelaliśmy na konto kwotę 950 złotych zebranych na tacę w środę podczas Dnia Życia Konsekrowanego.
  6. Od wczoraj w naszym Opactwie odbywa się Mistrzowski Kurs Wokalny prowadzony przez wybitnych profesorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z Warszawy dla ponad 20 studentów, z których większość – co ciekawe – pochodzi z Chin. Zapraszamy na dwa koncerty finałowe: uczestnicy zaprezentują utwory świeckie w piątek w Sali Lustrzanej, natomiast utwory sakralne w naszej świątyni w sobotę po wieczornej Mszy Świętej – czyli obydwa o 18:00. Warto posłuchać europejskich utworów w wykonaniu pasjonatów z Polski i dalekiej Azji.
  7. Znikła szopka, choinki i inne świąteczne dekoracje. Dziękujemy Wspólnocie Matki Miłosierdzia, osobom, które po raz pierwszy w tym roku podarowały ozdoby wykonane własnoręcznie, dwóm siostrom – bynajmniej nie zakonnym, naszym pracownikom i innym wolontariuszom za ich przygotowanie i za jeszcze bardziej żmudne zabezpieczenie oraz zmagazynowanie na następny rok. Inspirowały one tak wiele osób przez kilka tygodni do bożonarodzeniowej zadumy i – jak ufamy – cieszyły Niebo. Bóg zapłać!