1. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłaniamy krzyże. Czyni się to nie po to, aby Jezusa stracić z oczu, ale by tym bardziej zwrócić uwagę na Jego zbawcze cierpienie dla każdej i każdego z nas. Będziemy czekać z utęsknieniem na wielki piątek, kiedy naszym oczom ukażą się Jego Święte Rany – tak jednoznaczne znaki Bożej Miłości. 
 2. Dzisiaj od 15:00 adoracja w ciszy. O 16:00 Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. O 17:00 ostatnia Eucharystia. Zbiórka na kwiaty i wystrój Bożego Grobu do specjalnej skarbonki.
 3. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. O 18:00 w Kolegiacie rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych.
 4. W piątek u nas o 10:30 i o 17:30 nabożeństwa drogi krzyżowej.
 5. Nie odkładajmy spowiedzi i komunii wielkanocnej na dni przedświąteczne. U nas okazja do tego codziennie podczas nabożeństw i dodatkowo od 9:30 do 11:00 z Mszą Świętą o 10:00.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa, która uobecnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i rozpoczyna celebrację Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie palm. 
 7. W sobotę o 17:30 pierwsza Msza z Niedzieli Palmowej – w intencji pokoju na Ukrainie, za uchodźców, a także za wolontariuszy, którzy im pomagają i za tych którzy im udzielają gościny we własnych domach. Po niej wspólna kolacja w naszym ogrodzie, którą funduje miasto partnerskie Jarosławia z Niemiec. Zapraszamy serdecznie wszystkich. Każdy z nas tu obecnych pomógł uchodźcom, choćby przez złożenie ofiary na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie naszego Opactwa. Planujemy podobnie zorganizować dla tych wszystkich grup śniadanie wielkanocne po rezurekcji. Najpierw jednak spotkajmy się w sobotni wieczór. 
 8. Kawiarenka Benedyktyńska przyjmuje zamówienia na wypieki świąteczne – można to uczynić osobiście lub telefonicznie, a nawet mailowo.
 9. Znikły obostrzenia sanitarne. Pozostają jednak osoby, które z własnego wyboru będą nosić maseczki i przestrzegać innych zabezpieczeń. Uszanujmy to. 
 10. Nie będziemy tego ogłaszać za każdym razem, ale kapłan najpierw będzie czekał przy prezbiterium na osoby przyjmujące Jezusa na rękę, a dopiero, gdy nikt się nie zjawi, zacznie rozdawać Komunię pozostałym. 
 11. Poza tym przy każdym spowiedniku stoi dezynfekator, ale odtąd można użyć go samemu  do dezynfekcji konfesjonału przed własna spowiedzią. To samo przy wejściu do świątyni – każdy ma wybór, czy skorzystać ze środków ostrożności. 
 12.    Nie zmuszajmy także nikogo w najbliższym otoczeniu do podania ręki na znak pokoju.
 13. Potrzebujemy wielu osób do liturgii w wielkim tygodniu – prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Liczymy bardzo na dorosłych – dzieci z kolegami szkolnymi chodzą do kościołów parafialnych. Zapewnimy małe szkolenie i można będzie w ten sposób uwielbić Jezusa.
 14. Od powietrza, głodu, ognia i wojny – Wybaw nas Panie!