1. W piątek wieczorem na 20 tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyszło łącznie 350 osób. Najwięcej, bo blisko sto osób, wybrało trasy do Bazyliki Grobu Pańskiego w Przeworsku. Podobna ilość wybierała trasy okrążające z różnych stron nasze miasto. Stosunkowo dużo  – ok. 30 osób – wyszło w kierunku Sanktuarium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej. Dziękujemy za to piękne doświadczenie Panu Bogu oraz zaangażowanym w jego organizację ludziom.
 2. Okazja do spowiedzi u nas codziennie podczas nabożeństw i dodatkowo od 9:30 do 11:00, z Mszą o 10:00. Nie odkładajmy spowiedzi i komunii wielkanocnej – dni przedświąteczne zostawmy dla osób, które w żaden sposób wcześniej się nie zmobilizują.
 3. Dzisiaj o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek o 10:30 i o 17:30 Droga Krzyżowa. Od dzisiaj na Gorzkich Żalach zbieramy tacę na wystrój Bożego Grobu.
 4. Ruch Kultury Chrześcijańskiej “Odrodzenie zaprasza na comiesięczne Msze Święte w intencji Ojczyzny i Kościoła. Będą celebrowane w naszym kościele. Pierwsza już jutro o 17:30 pod przewodnictwem o. Marka Grzelczaka, dominikanina – krajowego asystenta tego Ruchu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. 
 6. Spotkanie formacyjne Straży Honorowej we wtorek wieczorem.
 7. W piątek od 16:30 adoracja w ciszy, od 17:15 Litania i modlitwy do Bożego Serca, potem droga krzyżowa i Msza Święta. Od 19:00 modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne zakończone Eucharystią o 21:00. 
 8. W pierwszą sobotę od 9:15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W ten sam dzień Jarosławski Różańcowy Marsz Światła. Początek o 19:30 przed kościołem Ojców Franciszkanów, zakończenie na Rynku. Tam też na koniec zostaną ułożone zapalone znicze. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.
 10. Obok ołtarza Matki Bożej Miłosierdzia nadal można składać dary dla Ukrainy – potrzebne  w większości tam i trochę tutaj, na miejscu.. Najbardziej praktyczna jest długoterminowa żywność, gdyż miliony uciekinierów przebywają poza swoimi miejscami zamieszkania, a pozbawieni własnych zapasów – muszą coś jeść. Informacje o szczegółowych potrzebach u nas można uzyskać u ks. Adriana, który kieruje naszą kuchnia.
 11. Nasze Opactwo w 90 procentach nastawione jest nadal na działalność dla uchodźców. Wszystkie pokoje są zajęte, chociaż zmieniają się ich lokatorzy. 30 łóżek na górnym korytarzu sprawia, że praktycznie nikomu nie odmawiamy przyjęcia niezależnie od pory dnia i nocy.
 12. Gościmy także regularnie zagranicznych wolontariuszy, którzy przyjeżdżają z pomocą humanitarną, pomagamy potem relokować przywiezione przez nich dary. Próbujemy pomagać im w natychmiastowym zabieraniu uchodźców do Włoch, Francji, Niemiec itp., ale wiele osób nie chce oddalać się od granicy, licząc na szybki powrót do domów – nawet tych zbombardowanych.
 13. Pozostającym pod naszą opieką oprócz zakwaterowania i wyżywienia, udzielamy zapomóg finansowych, pomagamy załatwiać sprawy administracyjne, staramy się o konsultacje medyczne i uzyskiwanie recept. Dwie nasze podopieczne z powodu wycieńczenia i chorób współistniejących od ponad tygodnia pozostają w jarosławskim szpitalu.
 14. Dziękujemy za współpracę jarosławskich wolontariuszy, za modlitwę, dary materialne i finansowe, za zabieranie naszych gości do własnych mieszkań. Dzieją się wielkie rzeczy: daleko stąd te złe, ale u nas tylko dobre. Bóg zapłać.
 15. Dzisiaj zbiórka na Radio Fara. Za tydzień niedziela adoracyjna – podejmiemy akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 16. Nadal służymy pomocą w sprawach podatkowych.
 17. Od powietrza, głodu, ognia i wojny – Wybaw nas Panie!